Yunanistan göçmenler zulüm

Yunanistan soğuk havalarda göçmenleri ölüme terk etti

Yunanistan soğuk havalarda göçmenleri ölüme terk etti

Yunanistan göçmenlere zulmetmeye devam ediyor. Ege Denizi‘nde göçmenlere yapılanlar yetmezmiş gibi, gidecek hiçbir yeri olmayan masum insanlar bu soğuk havalarda bir başına çaresiz bırakılıyor. Midilli Adası’ndaki Moria Kampında çıkan yangından sonra Kara Tepe Kampına yerleştirilen göçmenler orada da zor şartlar altında hayatta kalmaya çalışıyor. Yunanistan ise tüm bunları gördüğü halde mültecilere karşı insanlık dışı tutumuna devam ediyor. Ege Denizi’nde düzensiz göçmenlerin botlarını geri iten Yunan Güvenlik güçleri, bu kez de Meriç’te bir grup göçmeni kaderine terk etti. Milli Savunma Bakanlığı olayla ilgili açıklamalarda bulundu. Bakanlığın yaptığı açıklamada, göçmenlerin Meriç’te Yunan güçleri tarafından tarafından telefonları ve paraları alındığı bildirildi. Daha sonra da göçmenlere şiddet uygulanarak yasa dışı yollarla Türkiye’ye sınır dışı edilmeye çalışıldığı aktarıldı. Yunan güçlerinin göçmenlere yaptığı bu zulümden sonra ise Meriç Nehri kıyısında mahsur bırakıldığı belirtildi.

Yunanistan mülteci zulüm

Yunanistan’ın ölüme terk ettiği göçmenleri Türkiye kurtardı

Göçmenler yasa dışı şekilde Türkiye’ye gönderilmeye çalışıldı. Meriç Nehri kıyısında ölüme terk edilen göçmenlerin imdadına ise Türk Güvenlik güçleri yetişti. Yunanistan’ın ölüme terk ettiği göçmenler Türk Güvenlik güçleri tarafından mahsur bırakıldıkları yerden kurtarıldı. Göçmenler kurtarılmadan önce neredeyse donmak üzerindeydi. Türk Güvenlik güçleri tam zamanında yetişerek göçmenleri, Edirne’deki Meriç ilçe Kan Edirne’deki Meriç İlçe Jandarma Komutanlığı’na teslim etti.

Yunanistan’ın göçmenlere zulmü bitmiyor

Geçtiğimiz haftalarda da Yunanistan’da benzer bir olay yaşandı. Avrupa’ya ulaşmak için yola çıkan göçmenler Yunan askerlerince darp edildikten sonra yarı çıplak halde dondurucu soğukta Meriç Nehri’nin ortasına atılarak adeta ölüme terk edildi. Akıntıya kapılmak üzereyken son anda AFAD ekipleri tarafından kurtarılarak, hastanede tedavi altına alındı. Göçmenler, yaşanan süreçte Türk güvenlik güçlerinin kendilerine gösterdiği insani muameleye teşekkür etti. Savaştan kaçan ve Avrupa’ya gitmek için farklı yollar deneyen göçmenlerin, Yunanistan’da yaşadığı zulüm bir kez daha gözler önüne serildi. Yunanistan unsurlarınca darp edilen ve yarı çıplak bırakılarak Meriç Nehri üzerinden Türkiye’ye gönderilen göçmenlerin yardımına, her zaman mazlumların yanında olan Türkiye Cumhuriyeti yetişti. Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri’nin (UMKE) ilk müdahalesinin ardından, ambulanslarla hastaneye kaldırılan göçmenler tedavi altına alındı. Hastanede tedavileri tamamlandıktan sonra Edirne İl Göç İdaresi’ne teslim edilen göçmenler, Türk güvenlik güçlerinin kendilerine gösterdiği insani muameleye teşekkür etti.

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook