Danimarka Müslüman kadın

Danimarka’da Müslüman bir kadın ırkçı saldırıya uğradı

Danimarka’da Müslüman bir kadın 60’lı yaşlarda bir çift tarafından saldırıya maruz kaldı

Danimarka‘da Müslüman bir kadın yaşlı bir çiftin saldırısına uğradı. 30’lu yaşlarda olan Müslüman kadın Ekstra Bladet gazetesine konuştu. Başkent Kopenhag’ın banliyösü Söborg’de 13 Şubat’ta sabah saatlerinde, bir yapı markete gittiğini ve park yerinde aracını park ettiği sırada, yaşlı bir kadının aracının paspasını havalandırdığını, kadının aracının kapısının kendi arabasına 4-5 defa çarptığını açıkladı. Müslüman kadın, yaşlı kadına ne yaptığını sorduğunu, bunun üzerine kadının sırtını dönerek aracına gittiğini aktardı. O sırada da marketten çıkan yaşlı kadının kocasının “Neler oluyor burada?” diye sorduğunu söyledi. Müslüman kadın, yaşlı kadının kocasına olup biteni anlattığını aktardığını, adamın elindeki eşyaları bırakıp, yüzüne eğilerek küfrettiğini ve başörtüsüne sümkürdüğünü belirtti. Adamın karısının, kendisini tutup kocasının da kendisine vurmaya başladığını belirten mağdur, park yerindekilerin ise olaya müdahale etmedeğini ve sadece olup biteni izlediğini bildirdi. Müslüman kadın sadece yapı marketten çıkan yaşlı bir adamın, 65 ve 66 yaşlarında olduğu açıklanan saldırgan çifti uzaklaştırdığını kaydetti. Yaşlı çiftin ırkçı saldırısına uğrayan kadın “Panikledim ve öleceğimi sandım.” diye konuştu.

Danimarka’da Müslüman bir kadına sözlü ve fiziksel taciz

Müslüman kadın saldırgan adamın arabasına gitmesiyle olayın sonlandığını düşündüğünü bildiri. Fakat adamın elinde direksiyon kilidiyle kendisine doğru geldiğini, hakaret etmeye ve küfür etmeye devam ettiğini ifade etti. Müslüman kadın, saldırgan adamın direksiyon kilidiyle kendisine vuracağı esnada, kendilerini biraz önce ayıran yaşlı adamın Müslüman kadının önünde durarak saldırgana “Neden bunu yapıyorsun?” diyerek durdurduğunu söyledi. Müslüman kadın yaşlı saldırganın küfür etmeye devam ettiğini, olaya müdahale eden adamın da “Başörtün de biraz provoke edici.” demesi üzerine gözyaşlarına hakim olamayarak ağladığını akatardı. Olayın meydana geldiği akşam 65 ve 66 yaşlarında olan saldırgan yaşlı çiftin gözaltına alındığını bildiren Batı Kopenhag polisi ise saldırgan çiftin suçlamaları kabul ettiğini kaydetti.

Olay ırkçılık suçu olarak soruşturulmayacak

Batı Kopenhag polisi, yaşlı çifti şimdilik şiddet göstermekle suçladı. Polis memurları “tehdit” ve “Vandalizm” ile de suçlanıp suçlanmayacağının, incelemelerin derinleşmesinin ardından belli olacağını kaydetti. Olaydan etkilendiğini, sürekli mide bulantısı yaşadığını ve istifra ettiğini kaydeden Müslüman kadın ise saldırının ırkçılık suçu olarak soruşturulmamasına tepki gösterdi.

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook