Almanya’da sığınmacılara devlet destekli flört kursları başlatıldı

Almanya’da mültecilerin topluma entegrasyonunun sağlanması için flört dersleri veriliyor. Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti’ne (NRW) bağlı Dortmund kentinde erkek mültecilere yönelik düzenlenen bu kursun adı: “Almanya’da nasıl aşık olunur?”.
Eğitimlerde çoğunu Suriyeli genç mültecilerin oluşturduğu katılımcılara ülkede kadınlara nasıl yaklaşmaları gerektiği anlatılıyor.
Ancak mülteciler, “Bazı Alman kadınlar mültecilere karşı biraz ırkçı davranıyor. Onlar mültecilerin nasıl düşündüğünü ya da yaşadığını bilmiyor. Bazı kişilerin kafasında mültecilerle ilgili yanlış bir imaj var. Ortadoğu’daki yaşam tarzı burada Avrupa’daki insanların hayat tarzından farklı. Dinler farklı, davranışlar, özgürlükler farklı. Biz orada Almanya’daki gibi özgürlüklere sahip değiliz.” diyor.
Dortmund’daki bu kurs ülkede Bay Flört olarak tanınan eğitmen Horst Wenzel tarafından veriliyor.
Bay Flört, “Bazı Alman kadınlar mültecilerle flört etme fikrine sıcak bakıyor: ‘İnsan olmak, dürüstlük, güven; önemli olan işte bunlar. Bunlar olduktan sonra Suriyeli mi Alman mı benim için fark etmez. Ben özgür bir kadınım. Kısıtlanmak istemiyorum ancak açık fikirliyse o zaman olur.’ diyor” dedi.

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook