Avusturya’da iş başvurusu yapan aday, başörtülü olduğu gerekçesiyle reddedildi

Avusturya, Bregenz’de başörtülü bir adayın bir muayenehaneye internet üzerinden iş başvurusuna skandal bir cevap verildi.
Bregenz’de başörtülü olarak, bir muayenehaneye ”doktor asistanı” olarak internet üzerinden iş başvurusu yapan Türk kadına skandal bir cevap verildi.
Türkiye’de Sağlık Meslek Lisesi’ni bitiren ve 13 sene önce geldiği Avusturya’da mesleğini icra etmek için Ordinationsassistentin Ausbildung (Doktor Asistanı) kursunu büyük bir başarı ile bitirerek diplomasını alan Birgül Yücel, başörtülü olarak internet üzerinden yaptığı iş başvurusuna skandal bir cevap aldı.
İnternet üzerinden yaptığı başvuruya, Bregenz’de faaliyet gösteren bir doktor tarafından mail yoluyla;
”Sayın Yücel, maalesef iş başvurunuza olumsuz cevap vermek zorundayım. Gerçekten de fundamental dini sembolleri açıktan taşıyan bir elemanım olmasını istediğimi gerçekten düşünmüş olamazsınız. İslami başörtüsü Avrupa kültürüne uymuyor ve bununla hiçbir zaman düzgün bir iş bulamayacaksınız!” cevabını alınca büyük bir şok yaşadı.
Mail yoluyla aldığı ayrımcılık ve büyük saygısızlık içeren cevap ile büyük bir şok ve üzüntü yaşayan Birgül Yücel, yaşadığı üzüntüyü sosyal medya üzerinden dostları ile paylaştı.

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook