İsveç Müslüman çocuklar

İsveç’te Müslüman çocukların okulu kundaklandı

İsveç’te Müslüman çocukların eğitim gördüğü okul kundaklandı

İsveç’te İslam düşmanlığı hız kesmeden devam ediyor. Müslümanlara sistematik olarak yapılan baskılar ve ırkçı saldırılar ise gün geçtikçe tırmanıyor. Ülkede son olarak Müslüman çocukların eğitim gördüğü Alsalamskolan isimli özel bir okul kundaklandı. İsveç‘in Örebro kentindeki okulun müdürü Hussein Aldaodi ırkçı saldırıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Kundaklama olayı ile ilgili İsveç devlet televizyonu SVT’ye konuşan Aldaodi, güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde iki kişinin okulu kundakladığını tespit ettiklerini belirtti. Aldaodi, kamera görüntülerini polise verdiklerini bildirdi.”Görüntülerde maskeli iki kişi okulun alt kattaki camları kırıyor, içeri yanıcı maddeler atıyor. Sabahın erken saatlerde olması nedeniyle tek tesellimiz okulda hiç kimsenin bulunmamasıydı.” Polis kundaklanan okulda inceleme yaptı ve soruşturma başlattı.

İsveç Müslüman çocuklar

İsveç’te Müslümanlara yönelik ırkçı bir saldırı daha yaşandı

İsveç’te geçtiğimiz hafta da Müslümanlara yönelik ırkçı bir saldırı yaşanmıştı. Ülkedeki bir İslam düşmanı, Malmö kentinde elinde baltayla belediye otobüsüne binerek Müslümanları tehdit etti. Aftonbladet gazetesinin yayımladığı haberine göre, baltalı bir kişinin belediye otobüsüne binerek “İslamcılar nerede? Hepinizi öldüreceğim.” diyerek bağırdığı belirtildi. Malmö Emniyet Müdürlüğü Sözcüsü Evelina Olsson, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Söz konusu kişinin kısa süre içerisinde tutuklandığını bildirdi. Ayrıca tutuklanan şahsın yakalanması sırasında polisi de tehdit ettiğini belirtti. Farklı Renkler Partisi Genel Başkanı Mikail Yüksel de AA muhabirine açıklamalarda bulundu. Mikail Yüksel, aşırı sağcı ve ırkçı grupların, İsveç’te yaşayan Müslümanlar ve İsveçliler arasına fitne sokmaya çalıştığını ve olay çıkartmaya çalıştıklarını söyledi.

Avrupa ülkelerinde İslamofobi artıyor

Avrupa ülkelerinde İslam karşıtlığı gün geçtikçe artıyor. Geçtiğimiz günlerde Danimarka‘da Müslüman bir kadın da yaşlı bir çiftin saldırısına uğradı. 30’lu yaşlarda olan Müslüman kadın Ekstra Bladet gazetesine konuştu. Başkent Kopenhag’ın banliyösü Söborg’de 13 Şubat’ta sabah saatlerinde, bir yapı markete gittiğini ve park yerinde aracını park ettiği sırada, yaşlı bir kadının aracının paspasını havalandırdığını, kadının aracının kapısının kendi arabasına 4-5 defa çarptığını açıkladı. Müslüman kadın, yaşlı kadına ne yaptığını sorduğunu, bunun üzerine kadının sırtını dönerek aracına gittiğini aktardı. O sırada da marketten çıkan yaşlı kadının kocasının “Neler oluyor burada?” diye sorduğunu söyledi. Müslüman kadın, yaşlı kadının kocasına olup biteni anlattığını aktardığını, adamın elindeki eşyaları bırakıp, yüzüne eğilerek küfrettiğini ve başörtüsüne sümkürdüğünü belirtti. Adamın karısının, kendisini tutup kocasının da kendisine vurmaya başladığını belirten mağdur, park yerindekilerin ise olaya müdahale etmedeğini ve sadece olup biteni izlediğini bildirdi. Müslüman kadın sadece yapı marketten çıkan yaşlı bir adamın, 65 ve 66 yaşlarında olduğu açıklanan saldırgan çifti uzaklaştırdığını kaydetti. Yaşlı çiftin ırkçı saldırısına uğrayan kadın “Panikledim ve öleceğimi sandım.” diye konuştu.

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook