Hollanda'da camiye tehdit

Hollanda’da camiye tehdit mektubu gönderildi

Hollanda’da camiye tehdit mektubu: Müslümanlar diri diri yakılmalıdır

Hollanda’nın Almere kentindeki Ömer İbn El Hattab Camii’ne tehdit mektubu gönderildi. Mektupta “Müslümanlar diri diri yakılmalıdır” ifadelerini içeren ırkçı ifadeler kullanıldı. Ayrıca ülkede geçen hafta da birçok camiye bir zarf içinde Hz. Muhammed’e (S.A.V) yönelik hakaret içerikli  karikatür gönderildi. Caminin sosyal medya hesabından olayla ilgili açıklama yapıldı. Caminin son 6 yılda 3 defa saldırıya uğradığı bilgisi paylaşıldı. Paylaşımda, bu sefer camiye tehdit mektubu gönderildiği duyuruldu. Gönderilen mektupta şu ifadelerin yer aldığı söylendi: “Müslümanlar suçludur ve diri diri yakılmalıdır. Bütün camiler yakılmalıdır. Tüm Faslılar ve Türkler ülkeyi terk etmelidir yoksa Auschwitz’deki Yahudiler gibi gazla boğulacaktır. Yaşasın Zafer (Sieg Heil). Adolf Hitler hala yaşıyor.”

Hollanda'da camiye tehdit mektubu
Hollanda’da camiye “Müslümanlar diri diri yakılmalıdır” yazılı tehdit mektubu gönderildi

Hollanda’da birçok camiye tehdit içerikli mektup gitti

Cami cemaatinin tehdit mektubunun içeriğinden çok korktuğu ve bu tehditlerin daha ne kadar süreceğini sorduğu öğrenildi. Yerel basının yaptığı haberde de cami vakfı yöneticilerinin polise şikayette bulundukları ve polisin olayı araştırdığı açıklandı. Haberde, geçen hafta da ülkedeki birçok camiye bir zarf gönderildiği, zarfın içinde “Toplumumuzda kendini acındıranlara Paskalya hediyesidir” yazılı çocuk bezi ile Kur’an-ı Kerim’den ayetlerin bulunduğu parçalanmış kağıtların ve Hz. Muhammed’e hakaret içeren karikatürünün gönderildiği bilgisi verildi. Ayrıca, Gouda kentindeki Fas İslam Derneğine bağlı inşa halindeki Esselam Camisi’nin 40 yaşında bir saldırgan tarafından kundaklandığı ve camide hasar oluştuğu da bildirildi.

Avrupa’da camilere saldırılar artıyor

Avrupa’da İslam düşmanlığı giderek tırmanıyor. Camiler kundaklanıp camları kırılıyor. Cami duvarlarına ırkçı yazılar yazılıyor. Geçtiğimiz haftalarda Almanya’nın Hessen eyaletindeki Offenbach şehrinde bir caminin duvarı ve tabelası, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce boyayla kirletilmişti. Caminin duvarlarına terör örgütü lehine sloganlar yazılmıştı. Almanya’nın Hessen eyaletindeki Offenbach şehrinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Yavuz Selim Camisi’ne boyalı saldırı yapılmıştı. Camiye yapılan saldırı polise bildirilmişti. Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Yavuz Selim Camisi’nde yapılan incelemeden sonra, cami dernek yöneticilerince cuma namazından önce temizlenmişti. Offenbach şehrindeki Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Yavuz Selim Camisi’nin Başkanı Selim Tunç, sabah 7.00 sularında caminin 6 noktasının sarı, kırmızı ile yeşil renklerle boyandığını ve çirkin ifadelerin yazıldığını açıklamıştı. Almanya’nın başkenti Berlin’de de benzer bir saldırı yaşanmıştı. Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Mescid-i Aksa Camii’ne, kimliği belirsiz kişiler tarafından saldırı düzenlenmişti. Wedding semtindeki Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Mescid-i Aksa Camisi’nin dış cephesine ve yanında bulunan çay ocağının camına yazılar yazılmıştı. Cami derneği Başkanı Şinasi Yaşar, din görevlisinin sabah namazına geldiğinde caminin hemen yanında bulunan çay ocağının camlarındaki yazıları fark ettiğini söylemişti. Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Mescid-i Aksa Camii’nin Başkanı Şinasi Yaşar, burada din, dil ve ırk gözetmeksizin yaşamaya çalıştıklarını ifade etmişti. Yaşar, bu saldırıyı kimin yaptığını bilmediklerini söyleyerek, “Belki görenler vardır. Bu, camimize ikinci saldırı. İnşallah son olur.” şeklinde konuşmuştu.

Scroll Up
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook