Almanya cami saldırısı

Almanya’da terör örgütü yandaşları camiye saldırdı

Almanya’da terör örgütü yandaşları camiye ırkçı saldırı düzenledi

Almanya’da terör örgütü yandaşları camilere saldırmaya devam ediyor. YPG/PKK terör örgütü mensupları, Almanya‘nın Kassel kentinde Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi ile Yunus Emre Camisi’nin duvarına, tehdit mesajları yazdı. Kimliği belirsiz kişiler cami ve merkezin duvarlarına, kırmızı sprey boyayla ölüm tehditleri yazdı. Terör örgütü yandaşlarının yaptığı ırkçı saldırının fark edilmesiyle olay polise intikal ettirildi. Cami merkezi, sosyal medya hesabından yaşanılan ırkçı olayla ilgili açıklamalarda bulundu. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Cami ve merkezimize yapılan bu çirkin saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Alman makamlarından sorumlularının bir an önce bulunmasını istiyoruz. Bu tür melun saldırılar, gurbette yaşayan millet varlığımızın birliğine asla zarar veremeyecektir” Polis, olay yerinde inceleme yaptı.

Almanya’da başka bir camiye daha saldırdılar

Şubat 2021’de, Almanya’da terör örgütü yandaşları Dresden kentinde bir caminin duvarına, sloganlar yazdı. Terör örgütü yandaşlarının Diyanet İşleri Türk İslam Birliğine (DİTİB) bağlı Fatih Camisine gece gerçekleştirdiği boyalı saldırıyı sabah namazına gelen cemaat fark etti. Cemaat önce cami yönetimine haber verdi. Ardından da olay polise intikal ettirildi. Polis, Hühndorfer Caddesi üzerinde olan ve aynı anda 300 kişinin ibadet edebildiği DİTİB’e bağlı Fatih Camii’ne incelemede bulundu. Polis memurları inceleme üzerine tutanak tutarak soruşturma başlattı. DİTİB’e bağlı Dresden Fatih Camii’ne 2016 yılında bombalı saldırı yapılmıştı. Saldırgan olduğu tespit edilen Nino K 9 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Camiye geçen yıl da saldırı düzenlenmişti. Yapılan saldırıda caminin camları kırılmış ve maddi zarar verilmişti.

Almanya'da terör'da örgütü

Almanya’da terör örgütü yandaşlarının saldırıları bitmiyor

Geçtiğimiz günlerde de Almanya’da terör örgütü yandaşları Hessen eyaletindeki Offenbach şehrinde bir caminin duvarını ve tabelasını, boyayla kirletmişti. Caminin duvarlarına terör örgütü lehine sloganlar yazılmıştı. Almanya’nın Hessen eyaletindeki Offenbach şehrinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Yavuz Selim Camisi’ne sabaha karşı boyalı saldırı yapılmıştı. Camiye yapılan saldırı polise bildirilmişti. Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Yavuz Selim Camisi’nde yapılan incelemeden sonra, cami dernek yöneticilerince cuma namazından önce temizlenmişti. Offenbach şehrindeki Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Yavuz Selim Camisi’nin Başkanı Selim Tunç, sabah 7.00 sularında caminin 6 noktasının sarı, kırmızı ile yeşil renklerle boyandığını ve çirkin ifadelerin yazıldığını açıklamıştı.

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook