İsviçre’de Türk Toplumu Merkezine bombalı tehdit

İsviçre’de Türk Toplumu merkezinin posta kutusuna patlamaya hazır bomba konuldu

İsviçre‘de Türk sivil toplum kuruluşlarının çatı organizasyonu olan İsviçre Türk Toplumu’nun, Rümlang bölgesinde bulunan merkez binasının posta kutusunda patlamaya hazır bir bomba bulundu. Terör örgütü PKK yandaşlarının defalarca saldırılarına maruz kalan ve yıllardır yaşadığı evi terk etmek zorunda kalan İsviçre Türk Toplumu İTT Başkanı Şeref Yıldız, dün yaşanan olayla ilgili açıklama yaptı. Yıldız, “İTT posta kutusuna dün saat 13.30-14.00 arası bomba koydular. Kutunun kapağı açık olduğu için durumu fark ettim. Hemen polisi aradım” diye konuştu. Yıldız, polisin bombanın gerçek olduğunu kendisine söylediğini belirtti. “Polis, olayı çok ciddiye aldı. Hemen bölge kordon altına alındı ve tahliye başladı. Hatta kasabaya giriş ve çıkışlar kapatıldı. Bizi de binanın dışına çıkardılar” dedi.

İsviçre Türk merkezine tehdit
İsviçre Türk Toplumu merkezinin posta kutusuna patlamaya hazır bomba konuldu

“Bu tür tehditler bizi mücadelemizden döndüremeyecek.”

Yıldız, dün 16.00-20.00 arası 4 saat polise detaylı ifade verdiğini vurguladı. “İsviçreli yetkililere sorumluların bir an evvel bulunması ve hukuk önünde hesap vermesi çağrısında bulunuyorum. Tehditlerden dolayı Basel’de yıllardır yaşadığım evimden ayrılmak zorunda kalmıştım. Şimdi yaşadığım ikametgahı gizli tutuyoruz, polis de kayıtlara geçirmedi” ifadelerini kullandı. İTT Başkanı Yıldız, İsviçre’deki Türk toplumunun menfaatleri için bildikleri doğrulardan taviz vermeden çalışmalarına devam edecekleri vurguladı ve şunları dile getirdi: “Burada Türk toplumu olarak barış ve huzur içinde yaşıyoruz. Türklerin İsviçre’ye entegrasyonu için öncülük yapıyoruz. Bu tür tehditler bizi mücadelemizden döndüremeyecek.” Yıldız, bombanın tahrip gücünün henüz belirlenemediğini ifade eden Yıldız, bombanın İsviçre polisi tarafından incelendiğini ve soruşturmanın devam ettiğini sözlerine ekledi.

Şeref Yıldız’ın evi son iki yılda 5 kez saldırıya uğradı

Terör örgütü PKK yandaşları, son aylarda İsviçre’deki Türk iş yerlerine ve kuruluşlarına yönelik saldırılar düzenledi. İsviçre Türk Toplumu İTT Başkanı Şeref Yıldız’ın evi, 17 Mart’ta terör örgütü PKK yandaşlarınca son iki yılda 5 kez saldırıya maruz kaldı. İsviçre Türk Toplumu İTT Başkanı Yıldız, çocuklarının artan saldırılardan tedirgin olması nedeniyle 18 yıldır ofisinin de yer aldığı evden çıkmak zorunda kalmıştı. İTT merkez binasının posta kutusunda bulunan bombanın PKK yandaşları tarafından yerleştirildiği üzerinde duruluyor.

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook