Almanya’da Türk aileye yumurtalı saldırı

Almanya’da Türk aileye yine saldırdılar

Almanya’da Türk ailelere yönelik saldırılar devam ediyor. Solingen kentinde iki hafta önce balkonlarına molotofkokteyli atılan Türk ailenin dairesi, geçtiğimiz hafta sonu yumurtalı saldırıya uğradı. Solingen kentinde yaşayan Sibel İşini, 20 Ekim Çarşamba günü balkonlarına molotofkokteyli atılarak dairelerinin yakılmak istendiğini söyledi. İşini, bu saldırıda elinden yaralandığını dile getirdi. İşini, 31 Ekim Pazar günü ise balkonlarına bu sefer yumurtalı saldırı düzenlendiğini belirtti. Can güvenliklerinden endişe duyduklarını söyledi. İşini, saldırıdan bir gün sonra polisi aradığını ancak polisin kendileriyle ilgilenmediğini dile getirdi. Polisin, “Cadılar Bayramı”nı gerekçe göstererek bu tür şeylerin olabileceğini söylediğini aktardı. İşini, “Ancak daha bir hafta önce balkonuma atılan molotofkokteyli ile evim yakılmak istendi. Bu kadarı da tesadüf olamaz. Bu olaydan sonra çocuklarımın ve benim korkularımız daha da arttı. Can güvenliğimizden endişe duyuyoruz ve geceleri uyuyamıyoruz ve balkonda nöbet tutuyoruz.” diye konuştu.

almanya-turk-aile
Almanya’da Türk aileye yine saldırdılar

Almanya’da Türklerin can güvenliği yok

İşini, saldırı esnasında evlerinde misafirleri olduğunu ve onların da çok korktuğunu söyledi. İşini, ikinci saldırıyla korkularının arttığını belirtti. Yetkililerden olayların bir an önce aydınlatılmasını ve saldırılara yönelik önlem alınmasını talep etti. Solingen’de 20 Ekim’de yerel saatle 02.00 sularında Sibel İşini ve 3 çocuğunun yaşadığı dairenin balkonuna molotofkokteyli atılarak daire yakılmak istenmişti. Daha sonra polis, olayın faili olan 13 ve 14 yaşındaki iki çocuğu yakalamış ve yaşları küçük olduğu gerekçesiyle serbest bırakmıştı. Olay sonrası evin yakınlarında üzerine kalemle gamalı haç çizilen bir maske bulunmuş ve saldırıya uğrayan ailece bu maskenin olayla bağlantılı olabileceği ifade edilmişti.

Almanya’da Türk iş adamı da saldırıya uğramıştı

Almanya’da Türk bir iş adamı da ırkçıların saldırısına uğramıştı. Köln kentinde katı atık arıtma tesisi sahibi iş adamı Yüksel Aker, işçisiyle arasında geçen tartışma sonrası ihbar üzerine iş yerine gelen 6 polis tarafından kelepçelenip darbedildi. Aker, yaşadığı anları şöyle anlattı. “Kamera kayıt cihazını durduktan sonra dövmeye başladılar. Erkek polisler tutuyor kadın polisler vuruyordu. Yaptıklarını polis değil ancak kanun kaçakları yapar.” Aker, 4 polis aranın iş yerine geldiğini söyledi. Daha sonra da polisler tarafından elleri kelepçelenerek işçilerin önünde yere yatırıldığını ve diz çöktürülerek 6 bin metrekarelik işyerinde arama yapıldığı belirtti. Aker, “Polis ifademi aldıktan sonra giderken araba anahtarımı, telefonlarımı ve kamera kayıtlarını yanlarında götürmek istedi. Özel telefonumu verebileceğimi ancak iş yeri telefonum şahsi malım olmadığı ve müşterilerle temasımızın kesilmemesi gerekçesiyle vermek istemedim. Bunun üzerine 6 polis eldivenlerini taktı ve ne olduysa ondan sonra oldu.” diye konuştu.

Scroll Up
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook