Almanya-turk-saldiri

Almanya’da Türk aileye ırkçı saldırı gerçekleştirildi

Almanya’da Türk aileye ırkçı saldırı yapıldı

Almanya’da Türk aileye ırkçı saldırı gerçekleştirildi. Lübeck kentinde Alman bir çift Türk baba ile 4 ve 8 yaşındaki çocuklarına biber gazıyla saldırdı. Aile saldırı sonucu hastanelik oldu.
Lübeck Emiyet Müdürlüğünden konuyla ilgili açıklama yapıldı. Olayın 3 Temmuz’da kent merkezi yakınlarında Mühlentor Meydanı’nda yaşandığı bildirildi. 4 kişilik Türk ailesi ile bir Alman çift arasında tartışma çıktığı bunun sonucunda da Türk ailenin saldırıya maruz kaldığı söylendi. Tartışma sırasında 51 yaşındaki Alman‘ın kullandığı göz yaşartıcı gazdan 45 yaşındaki Türk baba ile 4 ve 8 yaşındaki çocukları etkilendiği belirtildi. Baba ve çocukları daha sonra ambulansla hastaneye kaldırıldı. Ayrıca, saldırgan ve eşinin, göz yaşartıcı gazın yanı sıra yasak olan bazı silahlar taşıdığı da ortaya çıktı. Alman polisi silahlara el koydu. 51 yaşındaki ırkçı saldırgan hakkında yaralama ve silah yasasını ihlalden soruşturma başlatıldı. Alman çift karakola götürüldü ancak tutuklamak için sebep bulunmadığı gerekçesiyle serbest bırakıldı. Polis, olayın yabancı düşmanlığı olduğuna ilişkin emarelerin bulunduğunu duyurdu.

Almanya’da Türk iş adamı da saldırıya uğramıştı

Almanya’da Türk bir iş adamı da ırkçıların saldırısına maruz kalmıştı. Köln kentinde katı atık arıtma tesisi sahibi iş adamı Yüksel Aker, işçisiyle arasında geçen tartışma sonrası ihbar üzerine iş yerine gelen 6 polis tarafından kelepçelenip darbedildi. Aker, yaşadığı anları şöyle anlattı. “Kamera kayıt cihazını durduktan sonra dövmeye başladılar. Erkek polisler tutuyor kadın polisler vuruyordu. Yaptıklarını polis değil ancak kanun kaçakları yapar.” Aker, 4 polis aranın iş yerine geldiğini söyledi. Daha sonra da polisler tarafından elleri kelepçelenerek işçilerin önünde yere yatırıldığını ve diz çöktürülerek 6 bin metrekarelik işyerinde arama yapıldığı belirtti.  Aker, “Polis ifademi aldıktan sonra giderken araba anahtarımı, telefonlarımı ve kamera kayıtlarını yanlarında götürmek istedi. Özel telefonumu verebileceğimi ancak iş yeri telefonum şahsi malım olmadığı ve müşterilerle temasımızın kesilmemesi gerekçesiyle vermek istemedim. Bunun üzerine 6 polis eldivenlerini taktı ve ne olduysa ondan sonra oldu.” diye konuştu.

Almanya-türk-saldiri
Almanya’da Türk iş adamı da saldırıya uğramıştı

Almanya’da Türk iş adamı yaşadığı anları anlattı

Almanya‘da Türk iş adamı olan Yüksel Aker, sözlerine şöyle devam etti. “Gelenler karakol polisiydi. İşletmede arama yapma ve telefonlarıma el koyma yetkisi yoktu. Buna rağmen işletmeyi boşaltmamızı ve mühürleyeceklerini söylediler. Telefonlarımıza el koyup kamera kayıt cihazımızı sökerek beraberlerinde götürdüler. Dikkat çeken beni kamera kayıt cihazını durduktan sonra dövmeleri oldu. Erkek polisler tutuyor kadın polisler vuruyordu. Yaptıklarını polis değil ancak kanun kaçakları yapar.”

Scroll Up
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook