Yönetmen Tarantino Weinstein’ın taciz skandallarını önceden bildiğini açıkladı

Hollywood’da onlarca aktrisin cinsel taciz ve tecavüz suçlamaları sonucu hakkında New York, Londra ve Los Angeles’ta soruşturma başlatılan ünlü yapımcı Harvey Weinstein skandalında ABD’li yönetmen Quentin Tarantino’dan açıklama geldi. Tarantino, Weinstein’ın eylemleri hakkında “Yaptığımdan fazlasını yapabilecek kadar çok şey biliyordum” dedi. Tarantino Hollywood’u sarsan cinsel taciz ve tecavüz skandalının faili Weinstein hakkında New York Times’a konuştu. Tarantino gazeteye yaptığı açıklamada “Yaptığımdan fazlasını yapabilecek kadar çok şey biliyordum” dedi. “Ortada normal dedikodulardan daha fazlası vardı. Bu dedikodular ikinci ağızdan değildi. Bazı şeyler yaptığını biliyordum. Keşke duyduklarım hakkında sorumluluk alsaydım. O sırada yapmam gerekenleri yapsaydım, onunla çalışmamam gerekirdi” diye konuştu.
Tarantino bir dönem kız arkadaşı olan Mira Sorvino’nun Weinstein’ın kendisine cinsel tacizde bulunduğunu söylediğini ayrıca Weinstein’ı tecavüzle suçlayan Rose McGowan ile yapımcının yaptığı “anlaşmadan” haberdar olduğunu aktardı. New York Times’a göre 1997’de Weinstein Sundance Film Festivali sırasında McGowan’a tecavüz ettikten sonra onunla sessiz kalması için 100.000 dolarlık bir anlaşma yapmıştı.
İkili aralarında Pulp Fiction (Ucuz Roman), Django Unchained (Zincirsiz) ve Inglorious Basterds’ın da (Soysuzlar Çetesi) olduğu birçok filmde birlikte çalışmıştı.
Kaynak: https://tr.sputniknews.com/abd/201710201030679704-tarantino-weinstein-ye…

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook