İsveç’te garda mülteci avına çıktılarAlmanya’da Eyalet İçişleri Bakanları’nın Suriyeli sığınmacılar için “münferit değerlendirmeye” geri dönme kararı aldıkları bildirildi

İsveç’in başkenti Stockholm’de bir sığınmacı bakımevinde 15 yaşındaki bir göçmen tarafından bıçaklanarak ölen yardım görevlisi Alexandra Mezher’in (22) intikamını almak isteyen bir grup göçmen karşıtı, Stockholm Merkez Tren Garı’nda dehşet saçtı.
Maskeli 200 kişi, garda “mülteciye benzeyen” herkese saldırarak tartakladı. Küfürler savuran grup polisin müdahalesi sonucu kaçarken, bazıları sorgulanmak üzere yakalandı.
Almanya’da Eyalet İçişleri Bakanları’nın Suriyeli sığınmacılar için “münferit değerlendirmeye” geri dönme kararı aldıkları bildirildi. Buna göre sığınma başvurusunda bulunan Suriyeliler toplu olarak değil tek tek değerlendirilecek. İçişleri Bakanları Konferansı Başkanı ve Aşağı Saksonya Eyaleti İçişleri Bakanı Roger Lewentz yaptığı açıklamada, güvenlik kaygılarının, Suriyelilerin münferit olarak değerlendirilmesi kararına geri dönüş için bir zorunluluk oluşturduğunu söyledi.

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook