Mülteci kadını tekerlekli sandalyeden attılarHollande, “mültecileri geri gönderecek bir sistem lazım” dedi

İspanya’da iki İspanyol polisi, tekerlekli sandalye üzerindeki sığınmacı kadını yere fırlattı. Acımasızca yere fırlatılan kadının görüntüleri sosyal medyada büyük tepki topladı.
İspanya’nın sınır bölgesindeki Melilla’da iki İspanyol polisi, tekerlikli sandalye üzerindeki sığınmacı kadını yere fırlattı. Sınır sorumlusu polisler yasa dışı yollardan ülkeye girmiş olan kadının sağlıklı olduğunu öne sürerek kendilerini savundu.
Hollande, Fransız France Inter radyosunun Brüksel’deki stüdyosuna konuk olarak gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Dünden bu yana, ağırlıklı olarak mülteci sorunu ve İngiltere’nin AB’deki pozisyonunu konuşulduğu AB Liderler Zirvesi için Brüksel’de bulunan Hollande, mülteci krizine ilişkin görüşlerini paylaştı.
Hollande, mültecilerin ülkelerine en yakın coğrafyada kalmasının en doğrusu olduğunu söyledi. Hollande, Türkiye’ye her ay 80 bin mülteci girişi olduğunu dile getirerek Yunanistan’ın Avrupa’ya geçmeye çalışan mültecileri geri gönderecek bir sisteme ihtiyaç duyduğunu belirtti. “O kadar mülteci Yunanistan’da nasıl kalsın? Mülteci akınını durdurmalıyız” ifadelerini kullanan Hollande, AB’nin dış sınırlarını güçlendirirken Schengen sınırlarına da sahip çıkmasının önemine işaret etti.

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook