amerikalı kevin spacey

Hakkında taciz suçlamaları bulunan Kevin Spacey setlere dönüyor

Kevin Spacey taciz suçlamalarının ardından setlere geri dönüyor

Kevin Spacey hakkında birden fazla taciz ve cinsel saldırı suçlaması bulunmasına rağmen setlere dönmeye hazırlanıyor. Hollywood‘un en ünlü oyuncularından biri olan Spacey 2017’de cinsel istismar suçlamaları nedeniyle dizi ve film setlerinden kovulmuştu. Spacey 1980’li yıllarda iki erkek tarafından henüz çocuk oldukları dönemde onlara cinsel istismarda bulunmakla suçlanmıştı. House of Cards dizisinden atılan ve All the Money in the World adlı filmde sahneleri silinip başka bir aktörle yeniden çekilen Kevin Spacey’in davaları hâlâ devam ediyor. Ancak Spacey, bugünlerde setlere geri dönüş yapmak için çalışmalara başladı. Amerikalı Oscar ödüllü oyuncu Spacey ABD’de çekilecek bir filmde oynamayacak. 61 yaşındaki Oscar ödüllü Spacey, yeni oyunculuk deneyimini İtalya’da yaşayacak.

kevin spacey setlere dönüyor

“Kevin Spacey filmin parçası olduğu için mutluyum”

Amerikalı Oscar ödüllü oyuncu İtalyan yapımı L’uomo Che Disegno Dio adlı filmde rol alacak. Filmin yönetmen koltuğunda da Django Unchained filminin oyuncusu Franco Nero oturacak. Film ile ilgili ayrıntılar henüz verilmedi. Ancak filmin insanların sadece sesini duyarak portrelerini çizebilen görme engelli bir ressamın televizyon yıldızına dönüşmesini konu alacağı söyleniyor. Filmde Franco Nero’nun eşi Vanessa Redgrave’in de rol alacağı biliniyor. Yönetmen Franco Nero, ABC gazetesine Kevin Spacey ile ilgili açıklamalarda bulundu. “Kevin, filmin bu parçası olmayı kabul ettiği için çok mutluyum. Onu mükemmel bir aktör olarak görüyorum ve filme başlamak için sabırsızlanıyorum” ifadelerini kullandı.

Kevin Spacey hakkında açılan davalar sürüyor

Kevin Spacey, son olarak 2020’de çektiği Noel videosu için kamera karşısına geçmişti. Sonra da sosyal medyada ortadan kaybolmuştu. House of Cards’daki düzenbaz ve pervasız politikacı karakteri Frank Underwood’un ağzından taciz iddialarıyla ilgili bir video yapıp paylaşmıştı. 61 yaşındaki Spacey, şov dünyasından silinen Frank Underwood karakterinin kaderiyle kendi başına gelenleri videoda özdeşleştirmişti. “En kötü şeye bile kanıt olmadan inanmazsınız, değil mi? Somut gerçekler olmadan yargıya varmazsınız, değil mi? Yoksa öyle mi yaptınız? Yoo, siz yapmamışsınızdır. Bunu yapmayacak kadar zekisiniz” diye konuşmuştu. 2017 yılından beri Spacey hakkında açılan cinsel saldırı davaları devam ediyor. Spacey’yi cinsel saldırıyla suçlayan bir masaj terapisti geçtiğimiz yıl hayatını kaybetti. Davacı öldüğü için dava düştü.

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook