Trump: Kendinizi rahat sanmayın yakında ayrılacaksınız

ABD Başkanı Donald Trump, göçmenlik reform teklifinin açıklanmasının ardından sosyal medya hesabı Twitter’dan paylaştığı mesaj ile yine göçmenleri hedef aldı.
Trump mesajında, “Yasa dışı olarak ABD’ye gelen tüm insanlar, daha sonraki bir tarihte, güvenlik kuvvetlerimiz tarafından ve yasalar değiştikçe ülkemizden çıkarılacaktır. Lütfen kendinizi çok rahat sanmayın, yakında ayrılacaksınız” ifadelerini kullandı.
Trump bir diğer mesajında ise, “Sınır Devriyesi Güney Sınırımızda rekor sayıda insanı tutuyor. Birçoğu kötü olan bu insanlar tutuklandı ve evlerine gönderilecek. Güvenlik güçlerimizin kontrolünde serbest bıraktıklarımız kayıt altına alındı ve daha sonra evlerine gönderilecekler.” ifadesini kullandı.
Göçmenlik reform teklifine ilişkin detayları kamuoyuna açıklayan Trump teklifi, “modern dünyanın kıskanacağı” bir sistem olarak tanımlamıştı.
Bu sistem sayesinde ABD’ye suçlu ve yasa dışı işlere karışmış insanların gelişinin engelleneceğini iddia eden Trump, “Buraya gelmek için uygun bir vaadiniz varsa hemen kabul edileceksiniz ama bu yoksa hızlı bir şekilde evinize geri gönderileceksiniz” diye konuşmuştu.
Kaynak: TRT Haber

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook