Almanya’da barınaklarda kalan mülteciler güvenlik güçleri tarafından fuhuşa teşvik ediliyor

Almanya’da özel güvenlik şirketinde çalışan güvenlik görevlilerinin mültecileri fahişelik yapmaya teşvik ettiği ortaya çıktı. Berlin’de aynı güvenlik şirketlerinde çalışan sosyal hizmet uzmanlarının Alman kanalı ZDF’ye yaptıkları açıklamada, Berlin’de barınaklarda kalan mültecilere yönelik çalışan kadın tüccarların aynı zamanda çocukları da hedeflediği iddia edildi. Aktarıldığına göre mültecilerle ilk olarak güvenlik görevlilerinin iletişime geçtiği belirtildi.
20 yaşında iltica başvurusu reddedilen genç sığınmacı, Alman medyasına bir güvenlik görevlisiyle 30-40 Euro karşılığında cinsel ilişkiye girdiğini itiraf etti. Hayatta kalmak için para kazanması gerektiğini söyleyen Afgan mülteci, yaptığı şeyden ötürü utandığını da sözlerine ekledi.
Çıkan iddialara ilişkin açıklama yapan Entegrasyon, Emek ve Sosyal İşlerden Sorumlu Senato Yönetimi Sözcüsü, örgütlü fuhuş şüphesinin yetkililerce ciddiyetle ele alındığını bildirdi. Berlin’de yetkililer mültecilerin konaklama problemine ilişkin uzun süredir baskı altında tutuluyor. Sağlık ve Sosyal İşler Ofisi’ne bağlı mülteci yönetimi 2015 yılında karmakarışık olarak nitelendirilmişti. Önce kaçırılan mülteci çocuğun daha sonra öldürüldüğü ortaya çıkmış, aynı zamanda diğer suçların da gözlendiği belirtilmişti. Senato yönetimi, mülteciler için oluşturulan barınaklarda örgütlü fuhuş iddialarına ilişkin hareke geçildiğinin altını çizerek barınak yönetimi, güvenlik hizmetleri, fahri görevliler ve yerel otoritelerle birlikte toplantılar gerçekleştirildiğini belirtti. Senato sözcüsü, “Konaklama yerlerinde örgütlü fuhuş yapıldığına dair şuanda hiçbir kanıt yok.” ifadelerini kullandı.
Kaynak: https://www.dailysabah.com/europe/2017/10/25/refugees-encouraged-to-beco…

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook