Tarihten: 7 yıl önce İmam Lokman Abdullah FBI tarafından katledildi

Detroit Masjid Al-Haqq (Mescid-ul Hakk) İmamı Lokman Emin Abdullah ve cemaatinden 11 kişi, 28 Ekim 2009 günü, Detroit’in banliyösü olan Dearborn’da bir binada, FBI ajanları tarafından ‘kıstırıldı’. Resmi gerekçe: “Ateşli silahlar kanununa muhalefet eden ve çalıntı mallar satan bir çeteye baskın.” İmam, kurşun yağmuruna tutularak katledildi. Otopsi raporunda imamın 21 kez vurulduğu ortaya çıktı.
İmam, Detroit’te bir mescit açarak İslami tebliğ ve irşad faaliyetinde bulunan, aktif bir Müslümandı. İmam Lokman Abdullah aynı zamanda Hıristiyan-Müslüman ayırmadan aş dağıtan, mescidin önüne gelen yardıma muhtaç insanların elinden tutan, Amerikan-Müslüman Münasebetleri Konseyi’nden bir yetkilinin tabiriyle “Sırtındaki gömleği bile çıkarıp yoksullara verecek kadar merhametli” bir toplum önderi olarak büyük sevgi ve saygı gören bir kişilikti.
Detroit Müslüman cemaati ve Afro-Amerikalı insan hakları kuruluşları, resmi açıklamalara açıkça inanmadıklarını beyan ederek İmamın öldürülüşünü bir “suikast” ve “cinayet” olarak nitelendirdiler.

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook