Londra’da bir tren istasyonunda “Müslümanları öldürmek istiyorum” diye bağıran saldırgan, bir müslümanı bıçakladı

Londra’da bir tren istasyonunda “Müslümanları öldürmek istiyorum.” diye bağıran saldırgan, bir müslümanı bıçakla yaraladı. Saldırıda göğsünden ve gözünden yaralanan Muhammed Askar’ın görme yetisinde kayıp olabileceğinden endişe edilirken polis olayın “terör saldırısı olarak görülmediğini” açıkladı.
İngiltere’de Müslümanlara yönelik saldırıları izleyen hükümet destekli Tell Mama, bu saldırılarda başlıca hedefin kadınlar olduğunu ifade ediyor.
Bir diğer hedefin de Müslümanlara ait merkezler olduğunu vurgulayan Tell Mama, geçen ay yayımladığı raporda son 3,5 yılda 100’den fazla cami ve İslami kuruluşun Müslüman karşıtı saldırıların hedefi olduğunu açıklamıştı.
Ülkede 23 Haziran’da yapılan Avrupa Birliği referandumunun ardından aşırı sağcı kişi ve örgütlerce gerçekleştirilen yabancı karşıtı saldırılarda da artış görülmüştü.
İçişleri Bakanlığı, adı haziran ayında İşçi Partili kadın milletvekili Jo Cox’un öldürülmesine karışan neo-Nazi “Ulusal Eylem” (National Action) adlı örgütü terör listesine alacağını açıklamıştı.

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook