kanada-müslüman-islam

Kanada’da Müslüman anne-kıza saldırı

Kanada’da Müslüman aileye ırkçı saldırı

Kanada’da Müslüman anne-kız İslam karşıtı saldırıya maruz kaldı. Saldırı Kanada’nın Hamilton kentinde gerçekleşti. Hamilton Polisi İslam karşıtı saldırı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kentin Ancaster Meadowlands bölgesindeki bir otoparkta yürüyen anne ile kızın üzerine doğru bir araç gelmeye başladığı belirtildi. Sürücünün, başörtülü olan anne ve kızına Müslüman toplumu hedef alan ırkçı hakaretler ve tehditler savurmaya başladığı söylendi. Açıklamaya göre, 62 yaşındaki anne ve 26 yaşındaki kızı caddenin karşısına koşup çalıların arkasına saklandı. Polis, adamın onları aradığını ve bulduğunda öldürmekle tehdit ettiğini ifade etti. Kadınlardan biri çığlık atarak koşunca olaya çevredekiler müdahale etti. Hamilton Polisi de görgü tanıklarının verdiği bilgilere dayanarak saldırganı kısa süre içinde yakaladı. 40’lı yaşlardaki saldırgan, nefret suçu nedeniyle gözaltına alındı. Kanada Müslümanları Ulusal Konseyi NCCM aile adına hazırlanan yazılı açıklamayı basına dağıttı. Bu esnada ailenin kimlik bilgilerinin açıklanmayacağı bildirildi.

kanada-islam-müslüman
Kanada’da Müslüman anne-kıza ırkçı saldırı yapıldı

Kanada’da Müslüman aileye hakaret

Irkçı saldırıya maruz kalan aile şu açıklamalarda bulundu. “Ailemize yapılan saldırıdan sonra sarsıldık ama kırılmadık. Açık konuşalım, bu kişi ailemizi terörize etmeye çalıştı. Bu kişi tehlikeli bir şekilde aile üyelerimize doğru aracını sürdü. Onlara küfürler etti. Onları ırkçı ve İslamofobik hakaretlerle lanetledi. Onları öldürmekle tehdit etti. Onları aracıyla kaçırmaya çalıştı. London kentindeki saldırının ışığında, bu ailemiz için inanılmaz derecede ürkütücü. Yeter artık. Hükümet daha güçlü adımlar atmayı taahhüt etmelidir. Ailemiz ciddi şekilde zarar görebilirdi ve bu olayların devam etmesine izin veremeyiz.”

Kanada’da Müslüman göçmenler saldırılara maruz kalıyor

Kanada’da Müslüman göçmenler ırkçı saldırılara uğramaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda ülkede Müslüman bir aile İslam düşmanı bir ırkçının kurbanı olmuştu. Olayın üzerinden çok geçmemişken ülkede yeni bir ırkçı saldırı daha yaşandı. Kanada’nın St. Albert kentinde maskeli bir ırkçı, başörtülü Müslüman iki kız kardeşe saldırdı. Maske takan saldırgan yolda yürüyen 20’li yaşlarındaki iki kız kardeşe ırkçı sözler söyleyerek yanlarına yaklaştı. Ardından da kardeşlerden birini yere itti. Yere yığılan genç kız baygınlık geçirdi. Kimliği belirsiz saldırgan, bununla da yetinmedi. Diğer kardeşin boğazına bıçak dayadı ve ırkçı hakaretlerde bulundu. İslam düşmanı ırkçının saldırısıyla bayılan genç kızın sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı. Diğer Müslüman kızın da durumunun iyi olduğu belirtildi.

Scroll Up
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook