Hollandalı ırkçı lider, camileri kapatıp Kuran’ı yasaklayacağını söyledi

Hollandalı aşırı sağcı Özgürlükler Partisi (PVV) Başkanı Geert Wilders, 15 Mart’ta Hollanda’da yapılacak olan genel seçimlerde partisinin başarı ile çıkması halinde Kur’ân-ı Kerim’i yasaklayacağını ve camileri kapatacağını belirterek, bunu seçim bildirgesine de yazdıklarını söyledi.
Hollanda NPO televizyonundan Rick Nieman’a açıklamalarda bulunan Geert Wilders, İslamcılığın Nazi ideolojisinden daha tehlikeli olduğunu söyledi. Hitler’in ‘Kavgam’ kitabının antisemitist nefretle dolu olduğu için yasaklandığını, Kur’ân-ı Kerim’in de Hitler’in kitabından daha antisemitist görüşlere yer verdiğini hatta şiddeti tahrik ettiğini iddia etti. “Kavgam yasaksa Kur’ân da yasaklanmalı. Kavgam kitabının satışı nasıl yasaksa, Kur’ân da yasaklanmalıdır” diyen Geert Wilders, “Bunu nasıl yapacaksınız?” sorusuna, “Evlerden toplamayacağız. Piyasada satışını yasaklayacağız. Yasağımız sembolik olacak” diye cevap verdi.
2006 yılında kurulan PVV’nin parti tüzüğünde ilk maddenin “Hollanda’dan İslâm’ı temizlemek” olduğunu hatırlatan Geert Wilders yine parti tüzüğünde, “İslam ülkelerinden mülteci kabul edilmemesi”, “açık yerlerde başörtülü gezmenin yasaklanması” ve “Hollanda’nın AB’den çıkarılması” gibi maddelerin olduğunu söyledi. Bu tüzükle Hollandalıların kendisine oy vererek meclise girdiğini söyleyen Geert Wilders, 15 Mart’ta yapılacak parlamento seçimlerinde oylarını artırarak Mecliste daha güçlü bir parti haline geleceklerini iddia etti.
Kaynak: http://www.aksam.com.tr/dunya/hollandali-irkci-lider-kurani-kerime-dil-u…

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook