Fransa’da bir belediye alkol ve domuz eti satmayan marketi kapatmak için mahkemeye verdi

Paris’in banliyölerinden Colombes’ta “Good Price” adında bir marketin, alkollü içecek ve domuz ürünü satmadığı için mahalle sakinleri tarafından şikayet edildiği ve kapanma tehlikesiyle karşı karşıya geldiği öğrenildi. Belediye Başkanı tarafından da sözlü taciz edilen süpermarket sahibi, talep olmadığı için alkol ve domuz eti satmadığını söyledi. Fransız basınına yansıyan haberlerde, Colombes Belediye Başkanı Nicole Goueta’nın markete bizzat gittiği ve market sahibine “daha çeşitli ürünler satması gerektiğini” söylediği kaydedildi.
Marketin 2019’a kadar domuz ürünü ve alkol satmaması halinde kapatılacağı belirtildi. Markete ilişkin dava yargıya taşınırken, bugün mahkemenin marketin akıbetiyle ilgili karar vermesi bekleniyor. Le Parisien gazetesine konuşan market sahibinin ise arz talep dengesi gözeterek alkol ve domuz eti satmadığını söyledi. Market sahibi, mahalle sakinlerinin alkol ve domuz eti satın almadığı için bu ürünleri reyonlarına koymadığını ifade etti.
Kaynak: http://www.risalehaber.com/fransada-alkol-ve-domuz-eti-satmayan-esnafa-t…http://www.20minutes.fr/societe/2180615-20171203-colombes-epicerie-halal…

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook