Çocukları okulda fiziksel şiddete ve ayrımcılığa maruz kalan Müslüman aile, ABD’yi terk etti

Usmani ve Binish Bhagwanee çifti, 3 çocuğa sahip Florida’da yaşayan Pakistanlı bir aile. Usmani, iki kere Fulbright bursu kazanmış olan, ödül sahibi, başarılı bir bilgisayar mühendisi. Ancak Usmani geçen Cuma günü eşine, “Amerika’yla işim bitti” diyerek Pakistan’a dönme kararı aldı. 7 yaşında en küçük oğlunu dövülmüş ve yaralar içinde görünce, Usmani için bu artık bardağı taşıran son damla oldu.
7 yaşındaki küçük Abdülaziz, ailesine sınıf arkadaşlarının ona zorla helal olmayan bir yiyeceği yedirmeye çalıştıklarını söyledi. Abdülaziz yemeyi reddedince, 5 arkadaşı ona saldırmışlar ve yüzüyle midesine defalarca ona “müslüman” diyerek yumruk atmışlar.
Usmani, bu olay üzerine üç oğlu ve karısıyla Pakistan’a, İslamabad’a döndü. Burada apartmanı olan Usmani, tüm geleceğini artık burada kurmayı düşünüyor çünkü ABD’nin kendilerini güvende hissettirmediğini belirtiyor. Usmani, “Amerika, bizim bildiğimiz, önemsediğimiz ve yaşamak istediğimiz Amerika değildi” diyor.
Usmani, bir gün 8 yaşındaki ortanca oğlunu okuldan aldığında ne kadar sinirli olduğunu hatırlıyor. Okulda sınıf arkadaşları ona, babasının (sakallı bir Pakistanlı) bir terörist olduğunu söylemişler. Usmani, “bana oğlum terörist olup olmadığımı sordu” diyor. Daha sonra baba, ona okula gitmek isteyip istemediğini soruyor, “çünkü sırf benim yüzümden çocuğum ayrımcılığa maruz kalmamalı”. Bu yılın başlarında, aileyi sürekli taciz eden bir komşuları bir keresinde küfür etmiş ve Usmani’nin karısını tehdit etmiş. Usmani, seçimleri Trump kaybederse tekrar ABD’ye taşınmayı düşünebileceğini söylüyor.

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook