Almanya’da camiye kundaklama girişimi

Almanya’da camiyi kundaklamaya çalıştılar

Almanya’da İslam düşmanlığı giderek artıyor. İslam karşıtı ırkçılar, camilere saldırıyor. Son olarak Almanya’da camiye kundaklama girişimi yapıldı. Diyanet İşleri Türk İslam Birliği Genel Merkezi bünyesindeki Köln Merkez Camii saldırıya uğradı. İslam düşmanları camiyi kundaklamaya çalıştı. Caminin özel güvenlik görevlileri sabaha karşı 04.00 sularında meydana gelen olayı fark etti. Güvenlik görevlileri şüpheliyle konuşmaya çalışırken adamın kaçtığını dile getirdi. Sonra da arkasında yarım teneke yanıcı madde ve birkaç çakmak bıraktığını ifade etti. Köln polisi de konuyla ilgili açıklamada bulundu. Polisin yaptığı açıklamaya göre, kimliği belirsiz bir bisikletli bulunamadı. Polis, olay yerindeki delilleri, güvenlik kamerası görüntülerini ve tanıkların ifadelerini değerlendirdiklerini açıkladı. Arka planı henüz belirsiz olan saldırıyla ilgili soruşturma başlatıldı.

almanya-camii-köln
Almanya’da camiye kundaklama girişimi

Almanya’da camilere saldırılar yeni değil

Almanya’da terör örgütü yandaşları da camilere saldırıyor.  YPG/PKK terör örgütü mensupları, Almanya‘nın Kassel kentinde Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi ile Yunus Emre Camisi’nin duvarına, tehdit mesajları yazdı. Kimliği belirsiz kişiler cami ve merkezin duvarlarına, kırmızı sprey boyayla ölüm tehditleri yazdı. Terör örgütü yandaşlarının yaptığı ırkçı saldırının fark edilmesiyle olay polise intikal ettirildi. Cami merkezi, sosyal medya hesabından yaşanılan ırkçı olayla ilgili açıklamalarda bulundu. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Cami ve merkezimize yapılan bu çirkin saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Alman makamlarından sorumlularının bir an önce bulunmasını istiyoruz. Bu tür melun saldırılar, gurbette yaşayan millet varlığımızın birliğine asla zarar veremeyecektir” Polis, olay yerinde inceleme yaptı.

Almanya’da camilere saldırılar bitmiyor

Geçtiğimiz günlerde de Almanya’da terör örgütü yandaşları Hessen eyaletindeki Offenbach şehrinde bir caminin duvarını ve tabelasını, boyayla kirletmişti. Caminin duvarlarına terör örgütü lehine sloganlar yazılmıştı. Almanya’nın Hessen eyaletindeki Offenbach şehrinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Yavuz Selim Camisi’ne sabaha karşı boyalı saldırı yapılmıştı. Camiye yapılan saldırı polise bildirilmişti. Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Yavuz Selim Camisi’nde yapılan incelemeden sonra, cami dernek yöneticilerince cuma namazından önce temizlenmişti. Offenbach şehrindeki Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Yavuz Selim Camisi’nin Başkanı Selim Tunç, sabah 7.00 sularında caminin 6 noktasının sarı, kırmızı ile yeşil renklerle boyandığını ve çirkin ifadelerin yazıldığını açıklamıştı.

Scroll Up
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook