Almanya’da cami otoparkında araç kundaklandı

Almanya’da cami otoparkında aracı kundakladılar

Almanya’da İslam ve Türk düşmanlığı giderek artıyor. İslam düşmanı ırkçılar, sık sık ülkede yaşayan Müslümanlara, camilere saldırıyor. Özellikle camiler ırkçı saldırılara maruz kalıyor. Nitekim son olarak Bochum kentinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliğine bağlı Merkez Camisi’nin parkındaki bir araca saldırdılar. Irkçıların kundakladığı araç, sonucu kullanılamaz hale geldi.
DİTİB yapılan ırkçı saldırı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Saat 02.50’de meydana gelen olayın ardından camiye 500 metre uzaklıktaki başka bir araç da kundaklanmaya çalışıldığı bildirildi. Güvenlik kameralarınca kaydedilen ve cami cemaatinden bir Türk’e ait olan aracın kundaklanması olayında ölen ya da yaralanan olmadığı bildirildi. Araç kullanılamaz hale geldi. Bochum DİTİB Merkez Camisi Dernek Başkanı Adnan Akçay da kamera kayıtlarına göre gece bir kişinin camiye ait otoparka gelerek bir aracın altına benzin döküp yaktığını dile getirdi.

almanya-cami-kundaklama
Almanya’da cami otoparkında aracı kundakladılar

Almanya’da camiye ırkçı saldırı

Geçtiğimiz günlerde Almanya’da yine bir camiye ırkçı saldırı düzenlendi. Dortmund kentinde kimliği belirsiz bir kişi, Diyanet İşleri Türk İslam Birliğine (DİTİB) bağlı Eving Selimiye Camii’nin kapısına domuz başı astı. Eving Selimiye Camii sosyal medya hesabından konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Söz konusu saldırının “ırkçı ve iğrenç” olduğu vurgulandı. Açıklamada bu tür ırkçı saldırıların kendilerini yıldırmayacağı belirtildi. Açıklamada, “Bu iğrenç ve tiksindirici hareket yönetim kurulumuzca en güçlü şekilde kınanmaktadır” ifadeleri kullanıldı. Açıklamada ayrıca yabancı düşmanlığı, İslam karşıtlığı ve aşırı sağcılığın Dortmund ve Eving sakinlerinin barış içinde yaşamalarına engel olamayacağı vurgulandı. Olay sonrası ziyarete gelen Eving İlçe Belediye Başkanı Oliver Stens ile Kuzey Ren Vestfalya (KRV) Eyalet Milletvekili Volkan Baran’a desteklerinden dolayı teşekkür edildi. Güvenlik kamerasında, sabaha karşı 04.32’de kimliği belirsiz bir saldırganın caminin kapısına geldiği ve kapıya domuz başı astığı ve başla fotoğraf çekildiği görülüyor.

Almanya’da camilere saldırılar bitmiyor

Almanya’da terör örgütü yandaşları Hessen eyaletindeki Offenbach şehrinde bir caminin duvarını ve tabelasını, boyayla kirletmişti. Caminin duvarlarına terör örgütü lehine sloganlar yazılmıştı. Almanya’nın Hessen eyaletindeki Offenbach şehrinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Yavuz Selim Camisi’ne sabaha karşı boyalı saldırı yapılmıştı. Camiye yapılan saldırı polise bildirilmişti. Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Yavuz Selim Camisi’nde yapılan incelemeden sonra, cami dernek yöneticilerince cuma namazından önce temizlenmişti. Offenbach şehrindeki Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Yavuz Selim Camisi’nin Başkanı Selim Tunç, sabah 7.00 sularında caminin 6 noktasının sarı, kırmızı ile yeşil renklerle boyandığını ve çirkin ifadelerin yazıldığını açıklamıştı.

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook