Alman meclisine giren Neo-Naziler kurban bayramının yasaklanmasını önerdi

Almanya’da 2. Dünya Savaşı’ndan bu yana Bundestag’a (Federal Meclis) giren ilk parti olan Almanya için Alternatif Partisi (AfD) dün Hannover kentinde kongre düzenledi. Eylül ayındaki genel seçimlerde yüzde 13,3 oy alan AfD için 516 delege toplandı. AfD toplantıda ülkede Müslümanlara karşı yine kararlar aldı. Parti meclise kurban bayramının ve sünnetin yasaklanması gibi önergeleri sunmak için harekete geçmeye hazırlanıyor.
Partinin önde gelen ismi Alexander Gauland, “Bu ülkede birçok insan bu bayramın kutlanmasını istemiyor” diye konuştu. AfD, sünnet ve kurban bayramının yasaklanmasının dışında ülkedeki camilerin yıkılmasını istediğini de ilan etmişti.
Ülkedeki Yahudilere karşı da kısıtlamalar getiren ırkçı partinin yükselişi, yabancılarla birlikte Alman halkını da ürkütüyor. Neo-Nazi’lerin toplandıkları Hannover’daki binaya dün sabah saatlerinde gelen binlerce protestocu, kongrenin yapılmasını engellemeye çalıştı. Ancak polis eylemcilere panzerlerle tazyikli su sıktı. Binanın önünde göstericilerle polisler arasında büyük arbede yaşandı.
Kaynak: http://www.gunes.com/dunya/nazi-kafasi-kurbana-takti-835280

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook