ABD’de bir saldırgan, İslam karşıtı sözler söyleyerek bir adamın yüzünü ısırdı

ABD’nin Virginia eyaletinde Robin McGreer adındaki 35 yaşındaki bir kişi, AVM’de park yerindeki bir kişiye İslam karşıtı sözlerle bağırarak saldırdı. Polisin açıklamasına göre adamın yüzünü ısıran saldırgan, nefret suçu işlemekle suçlanıyor. Saldırı geçen yılın sonlarında gerçekleşmişti ancak şüpheli saldırgan, geçen pazartesiye kadar tutuklanmamıştı. Robin McGreer, önyargıyla ilintili kasten adam yaralamakla suçlanıyor.
Olayı soruşturan dedektiflerin yaptığı açıklamaya göre, McGreer, Virginia’da bir AVM’nin dışındaki kimliği belirsiz kurbana doğru yaklaşarak diyaloga girdi. Daha sonra McGreer, hiddetle Müslümanları aşağılayıcı sözler söylemeye başladı ve dövüşmeye başladılar. McGreer, kaçmadan önce adamın yüzünü ısırdı. Yüzü ciddi oranda yaralanan kurban, bir hastanede tedavi altına alındı. Yaralı kişinin Müslüman olup olmadığı bilinmiyor.
ABD’de nefret suçları, özellikle Trump’ın seçimleri kazanmasıyla birlikte korkutucu bir yükseliş trendine girdi. Bir hukuk merkezi, 8 Kasım’daki seçimlerden itibaren ülke çapında toplam 700 nefret suçu işlendiğini kaydetti.
Source: http://www.huffingtonpost.com/entry/muslim-slurs-face-biting-mclean-virg…?

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook