Trump’tan Kongre üyesi kadınlara ırkçı çıkış: Ülkenize geri dönün

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, Kongre’nin Demokrat Partili kadın üyelerine hitaben, ‘tam bir felaket olan ve suçun istila ettiği ülkelerine geri dönme ve durumu düzeltme’ çağrısı yaptı.
Demokratlar ise Trump’ın Twitter’dan yaptığı bu çıkışı ırkçı olarak yorumladı ve Başkan Trump’ı sert sözlerle kınadı.
Trump, Tweet zincirinde, “Hükümetleri tam bir felaket olan, dünyanın en kötü, en yozlaşmış ve beceriksiz ülkelerinden gelen Kongre’nin “ilerici” Demokrat kadınlarını görmek çok ilginç. Şimdi yüksek sesle ve şiddetle dünyanın en büyük ve en güçlü ulusu olan ABD halkına, hükümetin nasıl yönetilmesi gerektiğini söylüyorlar. Neden tamamen felaket olan ve suça bulaşmış ülkelerine geri dönüp düzeltmeye yardımcı olmuyorlar? Sonra geri dönüp bize nasıl yaptıklarını göstersinler. O yerlerin yardımlarınıza ihtiyacı var. Nancy Pelosi de hızla ücretsiz seyahat ayarlamaları yapmaktan memnuniyet duyacaktır.” ifadelerini kullandı.
Trump her ne kadar isim vermese de sürekli olarak tartıştığı Temsilciler Meclisi’nin New York Temsilcisi Alexandria Ocasio-Cortez, Minnesota’dan Ilhan Omar, Massachusetts’den Ayanna Pressley ve Michigan’dan Rashida Tlaib’i hedef aldığı sanılıyor.
Trump’ı sert sözlerle eleştiren ve zaman zaman da görevden alınması gerektiğini belirten Kongre’nin kadın Demokrat üyelerinin çoğu ise ABD doğumlu.
Kaynak: EN

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook