Fransa’da Ermeni gruptan Türk aileye ırkçı saldırı

Fransa’daki Ermeniler Türk ailenin evini bastı

Fransa‘nın Saint-Die-Des-Vosges’un Kellerman Mahallesi’nde yaklaşık 40 kişilik ırkçı Ermeni grup, bir Türk ailenin evine baskın düzenledi. Irkçı Ermeniler, Türk ailenin evine beyzbol sopası, bıçak ve demirlerle saldırdı. Düzenlenen saldırıda 4 kişi yaralandı. Baskını düzenleyen Ermeni grubun içeresinde Azerbaycan ile Ermenistan arasında çatışmaların yaşandığı Dağlık Karabağ’a giden bir kişinin de yer aldığı bildirildi. Aileden M.A, olayla ilgili AA muhabirine açıklamalarda bulundu. 24 Nisan’da Ermeni bir kişinin A.Ç’nin oğlunun üzerine arabayla sürdüğünü, ardından ikisinin arasında münakaşa yaşandığını anlattı. M.A, bu olayın üzerine Ermeni kişilerle görüştüklerini ve olayı tatlıya bağlandıklarını düşündüklerini ifade etti. Ancak dün yaklaşık 40 kişilik Ermeni bir grubun, kuzeni olan A.Ç’nin ailesinin evine baskın yaparak ellerinde beyzbol sopası, bıçak ve demirlerle saldırdıklarını söyledi. M.A, saldırganların ellerinde silahın da bulunduğunu belirtti.

Fransa'da Ermeni grup
Fransa’daki Ermeniler Türk ailenin evini bastı

Saldırı sonucu bir kişi ameliyata alındı

M.A, olayda 4 kişinin yaralandığını, bunlardan birinin kafatasında 3 çatlağın oluştuğunu aktardı. 3 kişinin de hastaneye kaldırıldığını ve birinin ameliyat edildiğini kaydetti. Ayrıca ırkçı Ermeni grubun, olay yerinden ayrılırken dışarda silahla havaya ateş açtığı öğrenildi. Ermeni grubun içeresinde geçen yıl son baharda Azerbaycan ile Ermenistan arasında çatışmaların yaşandığı Dağlık Karabağ’a giden bir kişinin yer aldığı belirtiliyor.

Dışişleri Bakan Yardımcısı Türk aileye geçmiş olsun dileklerini iletti

Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Fransa’nın Saint-Die-Des-Vosges kentinde Ermeni bir grubun saldırısına uğrayan Türk aileyi telefonla arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti. Kıran, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, Yeni Şafak’ın “Fransa’da 40 kişilik Ermeni gruptan Türk aileye alçak saldırı: 4 yaralı var” haberini alıntılayarak şu ifadeleri kullandı: “Bu barbarlığı lanetliyoruz. Fransız makamlarından beklentimiz, Türk toplumunun her bir ferdinin güvenliğinin sağlanması, saldırganların derhal yargı önünde hesap vermeleridir. Vatandaşlarımızı arayarak geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Konunun yakından takipçisiyiz.”

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook