Cinayet işlemek için New York’a gelen ırkçı eski asker, siyahi bir adamı bıçaklayarak öldürdü

New York’ta korkunç bir ırkçı cinayet işlendi. ABD’li eski asker James Harris Jackson, 66 yaşında Afro-Amerikalı Timothy Caughman’ı sırtından ve göğsünden bıçaklayarak öldürdü. Cinayeti işleyen Jackson’ın, Baltimore’dan siyah adamı öldürmek için geldiği belirtildi.
Güvenlik kamerasında, Jackson’ın Caughman’ı bıçakladığı ve yaralı adamın polis merkezine güç bela yürüyerek ulaştığı görülüyor. 66 yaşındaki Afro-Amerikalı derhal bölgedeki hastaneye kaldırılmasına rağmen kurtarılamadı. Bıçaklama hadisesinden 24 saat sonra ise Jackson, Times meydanında yürürken yakalandı. Beyaz ırkçısı terörist, farklı ırktan gelen çiftlere de saldırı planladığını itiraf etti. Jackson, siyah erkeklerin beyaz kadınlarla flört etmesinin kendisini cinayet işlemeye motive ettiğini söyledi. Jackson’ın ceketinin cebinde, cinayeti işlerken kullandığı tahmin edilen mini kılıç bulundu.
Manhattan’da detektiflerin şefi olan William Aubry, basına yaptığı açıklamada, Jackson’ın spesifik olarak siyahlara saldırı niyetinde olduğunu söyledi. Irkçı Jackson’ın 10 yılı aşkın süredir böyle hisler beslediğini de sözlerine ekledi. Detektif şefi olan Aubry ayrıca, Jackson’ın bu infazı New York’ta gerçekleştirmeyi tercih ettiğini, çünkü dünyanın başkenti olduğunu ve açıklamada bulunmak istediğini söyledi. Jackson’ın Almanya ve Afganistan’da ABD ordusunda hizmet verdiği belirtildi. Ancak 2012 yılında herhangi bir suçlama olmaksızın orduyla ilişiği kesildiği bildirildi.
ABD basını ise, 66 yaşında öldürülen siyahi kurbanın geçmişte işlediği suçları listelemek gibi cinayet hadisesiyle hiçbir ilgisi olmayan tuhaf ayrıntılara yer vererek kamuoyu tarafından ırkçı terörist vahşeti sulandırmakla suçlandı.
Kaynak: http://www.huffingtonpost.com/entry/james-harris-jackson-murder-timothy-…

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook