ABD’de bir otel çalışanı siyahi müşteriye “maymun” dedi

Virginia’da bir sahil şehri olan Newport News’daki Country Inn & Suite otelinde bir çalışan, siyah bir müşteriye ırkçı bir şekilde “maymun” diye bağırırken kameralara yakalandı.
Irby Fogleman, ortağı ve iki küçük çocuğuyla birlikte Batı Virginia’daki otelde oğlunun ikinci yaş gününü annesiyle kutlaması için kalıyordu.
Aile otele vardığında güçlü bir duman kokusu fark etti. Fogleman’ın annesi sigara kullanmadığından ortağı Kelsey Cunningham, başka bir oda talep etmek için resepsiyona gitti.
Ortağı Cunningham, çalışanın saldırgan olduğunu ve ağzının içinden bir şeyler mırıldadığını belirtti. “Onun hayal kırıklığını ve öfkesinin gerçekten yükseldiğini açıkça görebilirdiniz.” diye ekledi.
Mevcuttaki diğer tek odada klima olmadığı söylendi. Daha sonra Fogleman amiri ile konuşarak şansını denemek için lobiye gitti. Çalışan, başka kimsenin bulunmadığı konusunda ısrar etti.
Fogleman, resepsiyondan bir kartvizit alarak telefonunda kayıt oluşturmaya başladı.
Başka bir müşteri daha sonra odanın içinde televizyonun çalışmadığından şikayet etmek için ön büroya geldi. İkinci müşteri, memnuniyetsizliğini anlatmak için Fogleman’a baktı ve Fogleman’ın omuzlarını silkip ve “Gördün mü?” şeklinde işaret yaptı.
Çalışan daha sonra daha çok sinirlenerek Fogleman’a oteli terk etmesi için bağırmaya başladı. Bu noktada Fogleman durumu kayda almaya başladı. Fogleman daha arkasını dönmeden çalışan “Pislik maymun” diyerek laf saymaya başladı. 
Fogleman Washington Post’a durumu; “Duyduklarıma inanamadım. Sene 2018 ve benim iki tane çocuğum var. Irkçılık benim için bir şey ifade etmiyor.” şeklinde açıkladı.
Kaynak: Independent

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook