Fransa’da Jean-Jaures Üniversitesi, polis operasyonuyla tahliye edildiPKK yandaşları Almanya’da 1028 saldırı gerçekleştirdi

Fransa’da eğitim reformunu protesto eden öğrencilerin 6 Mart’tan beri işgal ettiği Toulouse Jean-Jaures Üniversitesi, polisin operasyonuyla tahliye edildi.
Yerel La Depeche gazetesi, polisin tahliye operasyonunu, gece 4.00 sularında içeride 70 civarında öğrencinin bulunduğu sırada gerçekleştirdiğini belirtti.
Haberde, 200 civarında güvenlik görevlisinin 6 Mart’tan beri öğrenciler tarafından işgal edilen Toulouse Jean-Jaures Üniversitesi Mireil Kampüsü’nde tahliye operasyonu başlattığı ve yaklaşık bir saat süren operasyonda 70 civarında öğrencinin binanın dışına çıkarıldığı kaydedildi.
Bölge valiliği tarafından yapılan açıklamada ise tahliyenin sorunsuz gerçekleştiği ve herhangi bir olumsuz durumun yaşanmadığı belirtilirken, La Depeche gazetesi, tahliye sırasında 3 kişinin yaralandığını, daha sonra dışarıda devam eden olaylar sırasında bir kişinin gözaltına alındığını açıkladı.
Tahliye edilen öğrencilere destek vermek için bölgede toplanan kişiler bir metro istasyonunu işgal etme girişiminde bulundu, tahliye sırasında ve sonrasında polisin sert müdahalesinin gözlemlendiği, öğrencilerin coplanarak yerlerde sürüklendiği belirtildi.
 
Kaynak: Star
Bölücü terör örgütü PKK yandaşlarının geçen yıl Almanya’da 1028 suç eyleminde bulunduğu ve bunların 151’inin şiddet içerdiği açıklandı.
İçişleri Bakanı Horst Seehofer tarafından Berlin’de açıklanan ”2017 Suç İstatistiği Raporunda”  yer alan verilere göre terör örgütü PKK yandaşları Almanya’da bin 28 suç eyleminden sorumlu gösterildi.
Yıllık suç istatistiklerine göre, PKK yandaşlarının gerçekleştirdiği bin 28 eylemden 151’i şiddet suçu olarak kayıtlara geçti.
Terör örgütü PKK ve yandaşlarının düzenlediği etkinlik sayısı 2016 yılında bin 200 iken geçen yıl bu sayı 745 oldu.
İçişleri Bakanı Seehofer ayrıca yabancı, sol görüşlü gruplar tarafından toplam bin 617 siyasi suç işlendiğini belirtti.
Öte yandan rapora göre Almanya’da 2 milyon 112 bin 715 kişi geçen yıl suça karıştı, işlenen suç sayısı ise yaklaşık 5 milyon 762 bin oldu.
Kaynak: TRT Haber

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook