Weinstein’ın cinsel taciz iddialarını bastırmak için eski Mossad ajanlarını işe aldığı ortaya çıktı

The New Yorker’da yayınlanan bir haberde, Harvey Weinstein’ın kendisine yönelik taciz ve tecavüz iddialarının kamuya intikal etmemesi için içerisinde eski Mossad ajanlarının da olduğu bir casuslar ordusu oluşturduğu iddia edildi. Weinstein’ın kiraladığı özel güvenlik şirketlerinden olan Black Cube adlı ajansta Mossad’ın da dahil olduğu eski İsrailli istihbarat üyelerinin yer aldığı belirtildi.
6 Kasım’da yayınlanan haberde Black Cube’dan iki soruşturmacının, daha sonra Weinstein’ın kendisini tecavüz ettiğini ileri süren aktrist Rose McGowan ile bilgi edinmek amacıyla görüştüğü belirtildi. Soruşturmacılardan birinin gizlice McGowan ile yapılan en az 4 görüşmeyi kayda aldığı, görüntülerde soruşturmacıların kendilerini kadın hakları savunucuları olarak tanıttıkları ifade edildi. Soruşturmacıların ayrıca kimliklerini değiştirerek Weinstein’ın taciz skandallarını araştıran gazetecilerle bir araya geldikleri ve Weinstein için aracılık yapmaya çalıştıkları belirtildi. Weinstein ve casus ekibinin düzinelerce insandan bilgi toplayarak Weinstein’ın hedefinde olan insanların itibarını sarsmak, insanları yıldırmak ve yalancı çıkarmak için kişisel veya cinsel tarihleriyle birlikte psikolojik profillerini ortaya koymakla suçlandıkları ifade edildi.
The New Yorker, Weinstein’ın isimleri ve telefon numaralarını toplamak için filmlerinde daha önce çalışmış olan kişilerden yardım almaya çalıştığını bildirdi. Soruşturmalarda Weinstein’ın avukatlarından David Boies’in de Black Cube adlı ajanstan Weinstein’ın cinsel taciz öykülerinin New York Times’da yayınlanmasını durduracak bilgileri ortaya çıkarma arayışında olmasını talep eden bir sözleşmeye imza attığı iddia edildi.
Weinstein’ın sözcüsü Sallie Hofmeister haberi yalanlayarak herhangi bir kişinin herhangi bir zamanda hedef alındığı veya baskı altına alındığı iddiasının tamamen kurgu olduğunu söyledi. Bu genel açıklamanın dışında Hofmeister ve Avukat Boies haberle ilgili cevap vermekten kaçındı.
Kaynak: https://www.theguardian.com/film/2017/nov/07/harvey-weinstein-hired-ex-m…

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook