Kadınlar konuştukça skandal büyüyor: Ben Affleck ve Oliver Stone cinsel tacizle suçlandı

Hollywood’u sallayan Harvey Weinstein skandalının ardından giderek daha fazla kadın, ünlü erkeklerle yaşadığı taciz skandallarını kamuoyuyla paylaşmayı tercih ediyor. Son günlerde tacizle suçlanan ünlüler arasında Ben Affleck, Oliver Stone ve Weinstein’ın kardeşi ve eski iş ortağı Bob Weinstein da bulunuyor. Ünlü Hollywood yıldızlarına ilişkin iddialar sosyal medyada başlatılan ‘MeToo’ (Ben de) adlı taciz ifşaatı kampanyasının ardından geldi.
Ben Affleck: Weinstein’ın cinsel taciz iddialarını açıkça kınayan bir açıklama yayınlamasının ardından bir sosyal medya kullanıcısı herkesin, Ben Affleck’in 2003 yılında katıldığı TV programında sunucu Hilarie Burton’ın göğüslerine dokunduğu olayı unuttuğunu söyledi. Tacize uğrayan Hilarie Burton ise sosyal medyada “Ben unutmadım. Çocuktum” cevabını verdi. Burton daha sonra söz konusu hadisenin açıkça görüldüğü videoyu paylaştı. Bunun üzerine Ben Affleck, attığı tweetle Burton’dan özür diledi. Daha sonra ise Annemarie Tendler, twitter hesabından 2014 yılında Altın Küre ödülleri partisinde Ben Affleck’in poposunu ellediğini iddia etti. Tendler, Affleck’in kendisi için de özür dilemesi gerektiğini belirtti. Ben Affleck ise Tendler’ın iddiaları hakkında yorum yapmadı.
Oliver Stone: Ünlü yönetmenin Weinstein skandalını kınamasının ardından model Carrie Stevens New York Daily News’e yaptığı açıklamada Oliver Stone’un 20 yıl önce bir partide göğüslerini avuçladığını söyledi. Oscar ödüllü aktrist Patricia Arquette ise twitterdan yaptığı açıklamada, Oliver Stone’la karşılaştığında kendisini garip hissettiğini, Stone’un kendisine çiçek yolladığını ve niçin erkek arkadaşını film gösterimine getirmediğini anlattı. Ünlü yönetmen Oliver Stone kendisiyle ilgili bu iddialara cevap vermekten kaçındı.
Bob Weinstein: Weinstein Şirketi’nin yapımcılığını üstlendiği The Mist adlı TV dizisinin eski baş yapımcısı Amanda Segel, Variety adlı dergiye yaptığı açıklamada, Bob Weinstein’ın üç aylık dönemde birçok kez istenmeyen cinsel yakınlaşmalar yaşandığını söyledi. Segel, Weinstein Şirketi yöneticilerine Bob kendisine yönelik davranışlarını değiştirmezse projeden ayrılacağını söylemesinin ardından Bob’un cinsel tacizlerinin sona erdiğini belirtti. The Mist dizisini yayınlayan Spike TV, Segel’in iddialarının soruşturulacağını açıkladı.
Kaynak: http://motto.time.com/4990970/sexual-misconduct-allegations-harvey-weins…

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook