Hollywood’da yeni skandal: Oscar’a aday yönetmen James Toback 38 farklı kadına cinsel tacizle suçlanıyor

Hollywood’u sallayan Harvey Weinstein skandalının ardından şimdi de Oscar’a aday yönetmen ve senarist James Toback, 38 farklı kadına cinsel tacizde bulunmakla suçlandı. Los Angeles Times’ın haberine göre kadınlara New York sokaklarında yaklaşan Toback onlara ‘yıldız olacakları’ sözü verdi. Ardından kadınlarla buluşan Toback kadınlara cinsel içerikli sorular sorular sorarak önlerinde mastürbasyon yaptı, kimi durumlarda ise kadınları kıyafetlerinin üzerinden taciz etti. Gazeteye konuşan Toback ise suçlamaları reddetti. Kadınların hiçbirini tanımadığını savunan Toback, “Veya 5 dakikalık görüşmelerdi. Hatırlamıyorum” ifadelerini kullandı. Ayrıca şeker hastalığı ve kalp rahatsızlığı olduğunu belirten yönetmen son 22 yıldır suçlamalara konu olan cinsel davranışları gerçekleştirmesinin biyolojik olarak imkansız olduğunu öne sürdü.
Toback hakkında suçlamalarda bulunanlar arasında Veruca Salt grubu gitaristi ve vokali Louise Post, ‘As The World Turns’ adlı dizide oynayan aktrislerden Terri Conn da bulunuyor. Toback’in yönettiği ‘Black and White’ (Siyah ve Beyaz) filminde rol alan aktrislerden Echo Danon da gazeteye yaptığı açıklamada Toback’in ‘bacaklarına dokunarak mastürbasyon yapmak istediğini’ söylediğini açıkladı. Danon “Herkes çalışmak istiyordu. O nedenle buna katlandılar. Ben de o nedenle katlandım. Çünkü başka bir iş almayı umuyordum” dedi.
Skandal aralarında Asia Argento ve Angelina Jolie gibi isimlerin de olduğu onlarca kadına taciz ve tecavüzle suçlanan ünlü yapımcı Harvey Weinstein skandalı sonrası sosyal medyada başlatılan ‘MeToo’ (Ben de) adlı taciz ifşaatı kampanyasının ardından geldi. Weisntein’ın kendisine tecavüz ettiğini söyleyen Rose McGowan Twitter’daki mesajında “James Toback, çaldıkların ve travmaların için sana lanet olsun” dedi. ​Weinstein’ı tecavüzle suçlayan aktris Argento da Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Bir diğer domuzu indirdikleri için kız kardeşlerimle gurur duyuyorum” dedi.
Toback’in senaryosunu yazdığı 1991 tarihli ‘Bugsy’ adlı film, ‘En İyi Film’ ve ‘En İyi Erkek Oyuncu’ dallarında Oscar’a aday gösterilmişti.
Kaynak: https://tr.sputniknews.com/kultur/201710231030710866-hollywood-james-tob…

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook