Dünya Sağlık Örgütü: “İsrail’in tıbbî hizmet kısıtlamaları yüzünden 2017’de elli Filistinli hayatını kaybetti”60 bin kişi BM görevlilerinin istismarına uğradı

Dünya Sağlık Örgütü’nün araştırmalarına göre Gazze’de hayatını sürdüren Filistinli hastalar hastanelere gidebilmek ve Gazze’yi terk edebilmek için İsrail’den vize beklerken hayatlarını kaybettiler.
Seyahat vizesi için yapılan 25 bin başvurunun sadece %54’ü onaylanırken 2016’da %62 ve 2012’de %92 olan vize onaylama oranlarında büyük bir düşüş kaydedildi.
Çok ciddi ve kalıcı sağlık sorunları yaşayan birçok insan fon, tıbbî tesis ve İsrail’in ‘aletler HAMAS’ın eline geçecek’ korkusu sebebiyle uyguladığı kısıtlamalar yüzünden yeterli tedaviyi alamadıkları, gözlemlendi. 
Kaynak: Independent
İNGİLİZ Sun gazetesi, gizli bir kaynağa dayandırdığı haberinde Birleşmiş Milletler yardım çalışanlarıyla ilgili çarpıcı bir iddiayı kamuoyuna sundu.
 
Habere göre, 60 bin kişinin son 10 yılda BM yardım çalışanları tarafından tecavüz de dahil cinsel istismara uğradığı düşünülüyor. Yardım kuruluşu çalışanlarının yaklaşık 3.300’ünün pedofili eğilimi olduğu da iddia ediliyor. Bir kaynak, eski BM yetkilisi Prof. Andrew Macleod’un, geçen yıl İngiltere Kalkınma Bakanı Priti Patel’e sunduğu dosyada bunu aktardığını belirtiyor.
 
Kaynak: Hürriyet

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook