Fransa’da “Teröre Lanet” mitingine PKK’lı grup saldırdı

Fransa’nın Republique Meydanı’nda düzenlenen ‘’Teröre Lanet, Demokrasiye Davet’’ mitingine PKK’lı grup saldırı düzenledi. Paris’in sembol meydanlarından Republique’de düzenlenen ve çok sayıda katılımcının yer aldığı “Teröre Lanet, Demokrasiye Davet” mitinginde PKK’lı gruplar, demir çubuk, sopalar ve motolofkokteylleriyle, toplanan kalabalığın arasına girdi. Katılımcılara saldıran PKK’lı gruba güvenlik güçleri müdahale etti.
Görgü tanıkları, PKK’lı grubun amacının, henüz gösteri başlamadan halkı korkutup mitingin yapılmasını engellemek olduğunu söyledi.
Reims kentinden gelen Havva Akyazı, PKK’lı grubun kadınlara ve yaşlılara demir sopalarla saldırdığını, 2 çocuğuyla saldırıya uğradığını söyledi. Akyazı, böyle bir ihtimale karşı evinden merdanesini kendini korumak amaçlı getirdiğini, birçok kadın ve çocuğun grup tarafından tartaklandığını belirtti.
PKK’lı grupları ara sokakta sıkıştıran güvenlik güçleri, saldırganlara sert müdahalede bulundu. Güvenlik güçleri gruptan çok sayıda kişiyi gözaltına aldı.
PKK’lı grubun saldırısı sonucu yaralanan beş kişinin tedavisine hastanede devam edildiği, en az 10 kişinin de hafif şekilde yaralandığı öğrenildi.

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook