Slovenya Başbakanı Miro Cerar, mülteci akınını kontrol altına almak amacıyla Hırvatistan sınırının bir bölümüne tel örgü çekmek de dâhil olmak üzere bazı uygulamalar planladıklarını söylediYunanistan’a ulaşan göçmen sayısı yarım milyona ulaştı

Slovenya Başbakanı Miro Cerar, mülteci akınını kontrol altına almak amacıyla Hırvatistan sınırının bir bölümüne tel örgü çekmek de dâhil olmak üzere bazı uygulamalar planladıklarını söyledi.
Hırvatistan üzerinden Slovenya’ya giren mültecilerin geçişlerini kontrol altına alabilmek adına uygulamalara karar verdiklerini açıklayan Başbakan Cerar, “Hırvatistan sınırının bir bölümüne tel örgü çekmek de dahil olmak üzere bazı teknik önlemler alacağız. Bu önlemlerle ülkeye kontrolsüz girişleri engelleyeceğiz” ifadesini kullandı.
Bu yıl içinde Yunanistan’a giren göçmenlerin sayısı yarım milyona ulaştı. Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği’ne göre, Yunanistan’a giden göçmenlerin sayısı günde 8 bini buluyor. Yunanistan üzerinden diğer Avrupa Birliği (AB) ülkelerine geçmeye çalışan göçmenler de Balkan ülkelerinin sınırlarına yığılmış durumda. Hırvatistan’dan gelen göçmenlerin artması üzerine Slovenya sınırına asker yerleştirdi.

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook