Fransa Calais kampını zorla dağıtacakAlmanya 21 aylık bebeğin sınır dışı kararını tartışıyor

Fransa, Calais mülteci kampındaki sığınmacıların dağıtılması için ‘gerekirse güç kullanın’ yönünde talimat verdi. Kentin bağlı olduğu Pas-de-Calais Valisi Fabienne Buccio, kampın güney kısmının kötü koşullar nedeniyle tahliye edilmesine ilişkin bir planlarının olduğunu açıkladı.
Yaklaşık 2 bin mültecinin bölgeyi terk etmesini isteyen yetkililer sığınmacılara iki seçenek sunuyor: Calais’nin kuzeyinde Ocak ayında açılan bin 500 konteynıra yerleşme ya da ülkenin başka yerlerindeki geçici mülteci kabul ve yönlendirme merkezine dağılma. Kamp sakinlerine eşyalarını toplamaları için 1 hafta süre verilecek.
Almanya’ya sığınan Arnavut çiftin 21 aylık bebekleri için yaptıkları sığınma başvurusu reddedildi. Almanya, Arnavutluk vatandaşı bir ailenin çocuğu olarak Almanya’da doğan 21 aylık bebek için verilen sınır dışı kararını tartışıyor.
Federal Göç ve Mülteci Dairesi tarafından gönderilen ret yazısında 21 aylık bebeğin ülkeyi terk etmesini istedi. Ailenin kendi adına yaptığı başvuru ise henüz sonuçlanmadı. Anne ve babanın talebi değerlendirilene kadar çocuk Almanya’da kalacak.

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook