FETÖ mensuplarının himmet parası ve bilgi sızdırma taleplerini kabul etmediği için elenmiş!

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde yaşayan Faruk Özçelik, sözleşmeli jandarma subaylığını kazandığını ancak FETÖ mensuplarının himmet parası ve bilgi sızdırma taleplerini kabul etmediği için asılsız gerekçelerle eğitime kabul edilmediğini belirtti.
Üniversite okuduğu yıllarda FETÖ’nün yurtlarında kaldığını belirten Özçelik, dördüncü sınıfta okurken sözleşmeli jandarma subaylığı sınavına girdiğini aktararak, şöyle dedi:
“Girdiğim sınavı kazandım. Genel sağlık, spor ve sözlü mülakatları geçtim. Benim gibi birkaç arkadaşım daha sınavı kazandı. Ben yurtta kalmaya devam ediyordum. O sırada Ankara’dan kendileri için önemli olduğunu söyledikleri, önemsedikleri birisi geldi. Ve bizimle ayrı ayrı odalarda görüştü. Bizimle iletişimlerini hiçbir zaman koparmamamız gerektiğini söylediler.”
Yapılan görüşmede mesleğe başladığında kendilerinin göstereceği bir kişiyle evleneceğinin söylendiğini ifade eden Özçelik, şunları söyledi:
“Abi dedikleri ve adını bile bize söylemedikleri kişi, bana meslekte olduğum sürece her ay bağış için 450 lira destek vereceğimi ve nerede, hangi görevde olursam olayım askeri bilgileri kendilerine aktarmam gerektiğini söyledi. Ben dediklerini asla kabul etmeyeceğimi belirttim ve odadan çıktım. 1,5 ay sonra benimle yine görüştüler ve ben yine isteklerini reddettim. Bana, ‘Seni elemek bir dilekçeye bakar’ diye tehdit ettiler. Baskılarına daha fazla dayanamadığım için Reyhanlı’daki ailemin yanında geldim.” Özçelik, tüm aşamaları geçip subaylık işlemlerinin biteceği dönemde güvenlik soruşturmasında elendiğinin bildirildiğini, ne kendisinin ne de ailesinden birinin sabıka kaydının olmadığını belirtti. Sonuç karşısında büyük üzüntü duyduğunu dile getiren Özçelik, “Hayallerim yıkıldı. Vatanını ve milletini seven biri olarak kutsal saydığım askerlik mesleğini isteklerine cevap vermediğim için gerçekleştirmediler.” ifadesini kullandı.

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook