Almanya sığınmacılar için kayıt merkezleri kuracakEurotunnel mültecilerden dolayı yaşadığı maddi kaybın karşılanmasını istiyor

Almanya’da hükümet ortakları haftalardır süren tartışmaların ardından sığınmacılara yönelik politikalar konusunda anlaştı. Almanya Başbakanı ve Hristiyan Demokrat Birlik partisi Genel Başkanı Angela Merkel, Sosyal Demokrat Parti Genel Başkanı Sigmar Gabriel ve Hristiyan Sosyal Birlik partisi Genel Başkanı Horst Seehofer’in üzerinde anlaştığı iltica paketi temelde iltica başvurularını hızlandırmayı ve Almanya’ya girişleri daha sıkı kontrol etmeyi amaçlıyor.
Paket kapsamında sığınmacılar için kayıt merkezleri kurulması, sığınmacıların kaldıkları bölgelerin dışına çıkmalarının engellenmesi, uyum kursları ve dil kurslarına katılım payı ödemeleri gibi bir dizi önlemler yer alıyor.
Fransa ve İngiltere’yi Manş Denizi altından birbirine bağlayan demir yolu geçişinin işletmecisi Eurotunnel, mülteci krizinden dolayı 2015’te finansal açıdan zor bir dönem geçirdiğini açıkladı. Fransa’dan İngiltere’ye geçmek isteyen mültecilerden dolayı, tünel geçişlerinde sık sık aksamalar meydana geldiğini belirten şirket yetkilileri, 29 milyon Euroluk kaybın kamu bütçesinden telafi edilmesini istedi.

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook