Obama, ABD tarihinde en çok göçmeni sınır dışı eden başkan oldu

İç Güvenlik Bakanlığı verilerine göre, 2009-2015 yılları arasında Obama yönetimi 2.5 milyondan fazla kişiyi sınır dışı etti. Bu rakama gönüllü sınır dışı olanlar veya ülkelerine geri dönenler dahil değil. Bu rakamın önceki yönetimlerle karşılaştırıldığında rekor olduğu ifade ediliyor. Obama yönetiminin geçen yüzyılın başkanlarının toplamından daha fazla kişiyi sınır dışı ettiği belirtiliyor. Obama yönetimi altındaki son yılın rakamları ise henüz açıklanmadı. Önceki Başkan Bush, 2001-2008 yılları arasında yaklaşık 2 milyon göçmeni sınır dışı etmişti.
Obama yönetimine bağlı ABD Göçmenlik ve Gümrük Muhafaza (ICE) göçmen ailelerden ziyade suçlulara odaklanıyor. Ulusal güvenliğe, kamu güvenliğine ve sınır güvenliğine tehdit olabilecek çetelerle ve hüküm giymiş suçlularla mücadele eden kurumun hedefinde, ABD’de yasalara uygun bir şekilde yaşayan ve kriminal bir geçmişi olamayan göçmen aileleri sınır dışı etmek yok.
Kaynak: http://abcnews.go.com/Politics/obamas-deportation-policy-numbers/story?i…http://www.nydailynews.com/news/politics/obama-deported-record-number-im…

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook