İngiltere’de Calais mülteci kampı yıkılmadan önce gelen 14 mülteci genç tartışma konusu oldu

İngiltere, Fransa’daki Calais mülteci kampı yıkılmadan önce 14 mülteci yeniyetme genci kabul etti. İngiltere’ye gelen 14 gencin ardından gençlerin yaşlarına ilişkin bir tartışma başladı. İç İşleri Bakanlığı, tüm mültecilerin yaşlarını tespit ettiğini belirtti ve gelen gençlerin yaşlarının 14 ile 17 arasında olduğunda ısrar etti.
Ancak Muhafazakar partiden milletvekilleri, mültecilerin birçoğunun fotoğraflarından 17 yaşının üzerinde göründüğü konusunda uyardı.
Muhafazakar partiden milletvekili David Davies, “bunlar çocuklara benzemiyorlar. Umarım İngiliz misafirperverliği suistimal edilmez” dedi. Davies, “bu gençler bana küçük (reşit olmayan) gibi gelmedi. Onlar, 18 yaşının üzerinde iri yarı gençler. Ben gerçekten çocuk olanlara yardım etmeye tamamen varım, ancak burada iyi niyet çok çabuk şekilde tükeniyor. Ayrıca burada genç kadınlar yok. Onların çok daha hassas olabileceğini düşünüyorum. Ben bir kez daha İngiliz misafirperverliğinin suistimal edilmesinden endişeliyim. Eğer biri çocuksa bunu bilebilmemizin hiçbir yolu yok. Eğer dikkatli olmazsak daha büyük sefalete yol açılabilir. İngiltere’ye gelmek isteyenleri diş testi uygulamasına davet etmek zorundayız.” dedi.

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook