Gazze’den “UNRWA” çağrısı

 Finansal desteğin kesilmesine karşı çıkan Filistinliler, Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım Kuruluşu’na (UNRWA) yardımların sürmesi için gösteri düzenledi.
Göstericiler, “UNRWA’dan el çekmek mültecileri toplumsal patlamaya sürükler”, “Filistin davasının ümidi mültecilerdir” şeklinde pankartlar taşıdı.
Komite üyesi Ranya El-Levh AA muhabirine, “Bugün Roma’da UNRWA’ya destek amaçlı uluslararası konferans düzenlenecek. Konferansla eş zamanlı olarak oturma eylemi yapıyoruz.” dedi.
Levh, “UNRWA 1948’den bu yana topraklarından çıkarılan Filistinli mültecilerin canlı şahididir.” katılımcı devletlerden UNRWA’ya maddi destek sağlamalarını istedi.
Filistin Kurtuluş Demokratik Cephesi Siyasi Ofis Üyesi Talal Ebu Zarife, UNRWA’ya verilen desteğin kısıtlanmasının çekişme kapısının açılması anlamına geleceğini söyledi.
Roma’da bugün İsveç, Ürdün ve Mısır’ın öncülüğünde ve Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres’in katılımıyla UNRWA’ya destek amacıyla uluslararası bir konferans düzenlenecek.
 
Kaynak: AA

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook