Almanya’da bu yıl politikacılar ve mültecilere hizmet eden görevliler 450’den fazla saldırıya maruz kaldı

Almanya’da Federal Polis yayınlanan verilere göre, göçmenlere yönelik nefret suçları artmaya devam ettikçe Alman politikacılara ve mülteci hizmetlilerine yapılan saldırılar da giderek artıyor. Bu yıl, 450’den fazla saldırı kayda geçirilmiş.
Saldırıların 317’si doğrudan politikacılara yönelik iken, 144 saldırıda hedef göçmen merkezlerinde çalışanlar oldu. Rapora göre, saldırılar motivasyonunu sağcı aşırılıktan alıyordu.
Ayrıca, sığınmacıların barınma merkezlerine yönelik yapılan saldırıların bu yılın ilk 10 ayında geçen yıla göre endişe verici oranda arttığı görülüyor. Buna göre bu yılın Ocak ve Ekim aylarında sığınmacıların barınma merkezlerine yönelik toplam 832 kez suç işlenmiş. Bu rakam geçen yılın ilk 10 ayında 637’de kalmış. Suçların büyük çoğunluğunun (772) aşırı sağcılar tarafından işlendiği görülüyor.
Alman Şansölye Merkel’in 900 bin mültecinin ülkeye girişine izin vermesinin ardından Almanya’da geçen yıldan beri mültecilere yönelik nefret suçları gittikçe artarken Merkel de en çok eleştirilen ve yalnızlaştırılan siyasetçilerin başında geliyor.

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook