Terör saldırısının ardından Granada ve Sevilla’daki camilere ırkçı saldırı düzenlendi

Katalonya’daki terör saldırılarının ardından Sevilla ve Granada’da bazı camilere ırkçı saldırılar düzenlendiği bildirildi. Sevilla’daki caminin yetkilileri, yaptıkları açıklamada, ibadethanenin duvarına “İslam’a dur”, “Katiller, bunu ödeyeceksiniz!” şeklinde ırkçı ifadeler yazıldığını belirtti. Granada’daki camiye dün akşam saatlerinde gelen aşırı sağ görüşlü “Hogar Social” adlı örgüte bağlı bir grubun da yabancı maddeler attığı, hakaret içerikli pankart açtığı ve saldırdığı ifade edildi. Granada Camisi imamının, saldırıyı gerçekleştiren grup hakkında suç duyurusunda bulunduğu aktarıldı.
Katalonya Emniyet Müdürü Josep Lluis Trapero da düzenlediği basın toplantısında, terör saldırılarından dolayı hiç kimsenin camileri suçlamamasını istedi. Toplantıya katılan Katalonya Özerk Yönetim Başkanı Carles Puigdemont ise Katalonya’da yaklaşık 200 bin Fas uyruklu kişinin yaşadığını belirterek, “Herkes gibi onlar da normal bir şekilde bu ülkeye katkı veriyor, çalışıyor, kolektif hayata katılıyor ve dua ediyor. Aşırıcılık ile Müslüman toplumunu bağdaştırmaya çalışmak çok adaletsiz bir yaklaşım olur.” dedi.
Öte yandan, 13 kişinin öldüğü 120 kişinin yaralandığı Barcelona’daki saldırıların ardından kentteki Müslüman toplumunun yarın terörizme karşı bir gösteri yapacağı açıklandı. İspanya’da nüfusun yüzde 4’üne karşılık gelen yaklaşık 2 milyon Müslüman yaşıyor.
Kaynak: http://www.aksam.com.tr/guncel/ispanyadaki-muslumanlardan-teror-saldiril…

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook