Terör örgütü yandaşları Almanya’da camiye saldırdı

Almanya’nın başkenti Berlin’de Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Yunus Emre Camii’ne kimliği bilinmeyen kişiler tarafından saldırı düzenlendi.
Almanya Berlin’deki Wedding semtinde bulunan Yunus Emre Camii’nin kapısına ve giriş bölümüne terör örgütü YPG/PKK yandaşı olduğu tahmin edilen kişi ya da kişiler tarafından “Afrin” ve Almanca tehdit mesajı yazıldı.
Cami Derneği Başkanı Kenan Kurtbecer, saldırının camide sabah namazı kılındığı sırada gerçekleştirildiğini belirterek, “Cemaatimiz saat 03.55 civarında camiye giriyor. Onlar camiye girdikten sonra 03.55 ile 04.09 arasında bu menfur saldırı gerçekleşti. Sanırım bir vatandaşımızın camiden çıkması bunları rahatsız ediyor. Rahatsız edildikleri için sadece bu boyama işi ile geçiştiriyorlar. Allah göstermesin taşlarla da saldırı gerçekleştirilebilirdi.” dedi.
Kurtbecer, camiden çıkanların saldırganları görüp görmediğine ilişkin soruya da “Hayır içeriden sesin geldiğini duyduklarında saldırganlar kaçıyordu.” cevabını verdi.
Olayın ardından hemen polise haber verildiğini anlatan Kurtbecer, polisin gerekli incelmeyi yaptığını, Türkiye’nin Berlin Başkonsolosu Mustafa Çelik’in de camiye gelerek bilgi aldığını kaydetti.
Kaynak: TRT Haber

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook