Norveçli ırkçı grup boş otobüs koltuklarını burkalı teröristlere benzetti

Göç karşıtı Norveçli aşırı sağcı bir grup, yürüttükleri ırkçı faaliyetlere destek toplamak için kullandıkları Facebook hesabından skandal bir paylaşımda bulundu. Norveçli ırkçı grup, boş otobüs koltuklarını çarşaf giymiş kadınlar zannedip “Norveç’in İslamlaştırıldığını” iddia etti.
Irkçı Facebook grubu, “İnsanlar bununla ne düşünür?” diye sorarak boş koltuklu skandal görseli paylaştı. Aşırı sağcı üyeler, görsel için “ürkütücü” yorumunu yaparken, bazıları burkanın altında bomba ve silah saklandığını iddia etti. Dünyaca ünlü haber sitesi BuzzFeed, aynı görsele İsveç’te bir başka göçmen karşıtı grubun benzer tepkiler vererek kendini rezil ettiğini açıkladı.
Norveçli politikacı Sindre Beyer, boş koltuklu görsel paylaşımının altında yazılan yorumlarla beraber ekran görüntüsünü aldı. Beyer, “İnsanlar görmek istedikleri şeyi görüyorlar. Onların görmek istediği şey tehlikeli Müslümanlar.” ifadesini kullandı.
Kaynak: http://www.middleeasteye.net/news/far-right-norwegian-facebook-groups-mi…https://www.buzzfeed.com/ishmaeldaro/bus-seat-burqas?utm_term=.so7a4dzwZ…

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook