Müslümanları bulup bıçaklayarak öldürmek isteyen İngiliz hapis cezasına çarptırıldı

Elinde bıçağıyla Müslümanları bulup öldürmek isteyen İngiliz, 2 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. 24 yaşındaki Mickey Sage adlı saldırgan, 7 Haziran günü insanların yanına giderek elinde büyük bir bıçakla Müslüman olup olmadıklarını sormuştu. İnsanları tehdit etmesinin ardından İngiliz polisi çevredekilerin yardımıyla elindeki bıçağı alarak saldırganı gözaltına almıştı. Mickey Sage, kendisini tutuklayan polis memuruna, “Bu benim bıçağımdı ve bir Müslümanı öldürmek için fırsat kolluyordum” ifadesini kullanmıştı.
İngiliz Mickey Sage, kamusal alanda bir kişiyi bıçakla tehdit etmekten dolayı suçlu bulundu. Polis tarafından yapılan açıklamada, saldırganın ayrıca sorgusu sırasında Müslümanları bulup öldürmek için dışarı çıktığını itiraf ettiği ve pek çok İslam karşıtı yorumda bulunduğu belirtildi. Polis detektifi Samuel Cafferty, “Sage Müslümanları bulup bıçaklamak kastıyla harekete geçti. Bu tarz nefret suçlarının hiçbir toplumda yeri olamaz.” ifadelerini kullandı.
Haziran 2016’da gerçekleşen Brexit referandumunun ardından yayınlanan raporda, Birleşik Krallık’ta nefret suçlarının yükseldiği ortaya çıkmıştı. İngiliz polisinin ülke genelindeki verilerine göre, bu yıl Mart ile Temmuz arasında camileri hedef alan toplam 110 nefret suçunun kaydedildiği, bu rakamın 2016 yılında 47’de kaldığı belirtilmişti.
Kaynak: https://www.dailysabah.com/islamophobia/2017/11/23/british-man-who-tried…

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook