İngiltere’de bir kadın, Müslüman taksi şoförüne ırkçı hakaretlerde bulundu, tükürdü ve para cezası aldı

22 Ocak 2017’de Burnley şehrinde 26 yaşındaki Jessica Home adında bir kadın, taksi şoförü Fiyaz Ahmed’e taksi durağında 20 defa hakaret etti ve tükürdü.
Burnley Sulh Mahkemesi, Bayan Horne ve sevgilisi Daniel Atkinson’u dinledi. İkili o gece içmeye dışar çıkmışlardı. Daha sonra, sabah 5:30’ta Bayan Horne eve dönebilecek araç bulmak için taksi durağına gitti. Bayan Horne’a taksi ücretinin 5 pound olduğu söylenince Horne, ırkçı küfürler etmeye başladı. Mahkemede Bayan Horne’un taksi şoförü Ahmet’e tükürmeden önce defalarca hakaret ettiği söylendi. Ahmet Bey’in çalıştığı taksi durağına polis çağrıldığı zaman Bayan Horne saldırısına devam ederek Ivan Brown’ın melez etnik kökeniyle ilgili incitici yorumlar yaptı. Bayan Horne, polis tarafından karakola götürülürken de küfürlü konuşmaya devam etti. Horne’un tiradı yaklaşık 40 dakika sürdü.
Mahkemede Horne, yaptıklarından ötürü pişmanlığını dile getirdi. Ayrıca olay sırasında alkollü olduğu için olayların sınırlı bir kısmını hatırlayabildiğini söyledi. Avukatı da olay sırasında müvekkilinin çok içkili olduğunu, hadiseden sonra alkol alımını azaltmaya başladığını söyledi.
Hakim Alexandra Simmonds, sanık Horne’a davranışlarının kesinlikle dehşet verici olduğunu söyledi. Hakim, “olay çok uzun sürdüğü için bunlar ciddi suçlardır” dedi. Horne, ırkçı saikle işlenmiş ağırlaştırılmış taciz ve polis memuruna saldırı suçlarını itiraf etti. Mahkeme, Bayan Horne’u 12 haftalık sokağa çıkma yasağı cezasına çaptırdı. Ayrıca 200 pound tazminat, 85 pound mahkeme giderleri ve 85 pound mağdurlara ek ücret ödenmesine karar verdi.
Kaynak: http://mend.org.uk/woman-fined-40-minute-racist-tirade/

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook