Devlet ve Yerel Cumhuriyetçi Yetkililer Müslümanları Yıkıyor

Bir BuzzFeed News analizi, 49 eyaletteki Cumhuriyetçi yetkililerin 2015’ten bu yana Müslümanlara açıkça kelimeler ve önerilen mevzuatlarla saldırdığını bunların çok azının da yankı bulduğunu tespit etti.
Oklahoma’da bir eyalet milletvekili, eşlerini hırpaladıklarını soran bir ankete cevap vermedikleri sürece Müslüman birlikleriyle görüşmeyi reddetti.
Bir Nebraska eyalet senatörü, Amerika’ya girmek isteyen Müslümanların önce domuz eti yemeye zorlandığını ileri sürdü.
Rhode Island yasama uzmanı, Suriyeli mültecileri bir kampa davet ederek, Müslümanların “Müslüman olmayan herkesi öldürmek, tecavüz etmek ve öldürmek” istediklerini belirten bir e-posta yazdı.
BuzzFeed News analizine göre, aralarında düzinelerce devlet ve yerel Cumhuriyetçi politikacı ile yetkililerin bulunduğu 2015’ten bu yana 49 eyalet, İslam’ı tipik olarak cezasızlıkla cezalandırıyorlardı.
Bazı seçilmiş yetkililer, Müslümanlara karşı şiddeti teşvik eden nefret dolu sosyal medya mesajlarını paylaşırken diğerleri ise cami inşa etme projelerine karşı çıkıyor ya da Şeriat tehdidi olarak gösterdikleri şeye yönelik olarak faturalar yazarak İslam’ı karalamak için daha alçak, ağır bir dil kullanıyorlar.
Kaynak: Buzzfeed

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook